جزييات ثبت‌نام در واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشكي تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   02 آبان 1390-24 October 2011بازدید 24896جزييات ثبت‌نام در واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشكي تهرانجزييات ثبت‌نام مقدماتي داوطلبان تحصيل در رشته‌هاي پزشكي، داروسازي و دندانپزشكي پرديس بين‌الملل دانشگاه علوم پزشكي تهران اعلام شد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا- منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، معرفي شدگان مرحله اول آزمون سراسري سال تحصيلي 91-90 رشته‌هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي پرديس بين‌الملل دانشگاه علوم پزشكي تهران، دوره تحصيلي علوم پايه را در شعبه كيش واحد بين‌الملل سپري کرده و پس از موفقيت در آزمون جامع علوم پايه، در دانشكده‌هاي پرديس بين‌الملل واقع در شهر تهران ادامه تحصيل خواهند داد.

شركت داوطلبان در كنكور سراسري سال 1390 و مجاز شدن به انتخاب رشته در دوره‌هاي نيمه متمركز بين‌المللي دانشگاه‌ها در گروه آزمايشي علوم تجربي و رياضي فيزيك و انتخاب كد رشته‌هاي مورد نظر، داشتن ديپلم كامل متوسطه (سه ساله) و پيش دانشگاهي (براي داوطلبان نظام جديد) با معدل نهايي كتبي سال سوم حداقل 16و حداقل نمره 16براي هر يك از دروس فيزيك، زيست شناسي و شيمي و داشتن سلامت جسمي و روحي لازم براي تحصيل در رشته مورد علاقه برابر ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي آزمون سراسري 90 از شرايط پذيرش ورود به دوره اعلام شده است.

بنا بر اين گزارش، پذيرش داوطلبان فقط از مقطع ديپلم انجام مي‌شود و مدارك تحصيلي بالاتر از ديپلم با سابقه گذراندن واحدهاي درسي در موسسات آموزش عالي و دانشگاهي دولتي و غيردولتي داخل و خارج كشور در برنامه آموزشي دانشجو منظور نخواهد شد.

همچنين دانشجويان از نظر آموزشي و دانشجويي تابع آيين‌نامه‌ها، مقررات و ضوابط دانشگاه علوم پزشكي تهران خواهند بود و در پايان دوره به دانش‌آموختگان به شرط موفقيت در آزمون‌هاي مربوطه، مدرك تحصيلي با عنوان "پرديس بين الملل» و «دانشگاه علوم پزشكي تهران» اعطا خواهد شد.

داوطلبان مشمول خدمت نظام وظيفه عمومي مي‌توانند پس از ثبت‌نام اوليه و پرداخت شهريه سال اول از معافيت تحصيلي طبق ضوابط مربوطه استفاده کنند و تمامي پذيرفته‌شدگان نهايي پرديس بين‌الملل موظفند طبق برنامه‌ريزي آموزشي دوره زبان انگليسي را در زمان مقرر سپري کرده و موفق به دريافت مدارك مورد تائيد زبان انگليسي شوند.

انتقال دانشجو از واحد بين‌الملل به دانشگاه‌هاي دولتي ممنوع است

هر گونه درخواست انتقال و مهماني دانشجويان پرديس بين‌الملل به دانشگاه‌هاي دولتي تحت هر شرايطي ممنوع و پذيرفته نخواهد شد، همچنين تأمين وسايل و ملزومات تحصيل، اسكان و ساير تسهيلات رفاهي، بهداشتي درماني و غيره و پرداخت هزينه‌هاي آن بر عهده دانشجو خواهد بود.

همچنين استفاده از خدمات رفاهي دانشجويي براي زنان شامل خوابگاه و ساير خدمات رفاهي در جزيره كيش بر اساس قيمت تمام شده و با تعهد رعايت ضوابط و مقررات خوابگاه‌هاي دانشجويي است.


جزييات شهريه رشته‌هاي مختلف واحد بين‌الملل علوم پزشكي تهران

شهريه دروس اصلي و دروس پيش نياز به عهده دانشجو بوده و به صورت ساليانه براي هر رشته و جدا از هزينه خوابگاه، بيمه و ديگر خدمات رفاهي و ... در ابتداي هر سال تحصيلي محاسبه و از دانشجو دريافت خواهد شد.

شهريه تحصيلي ساليانه به استناد قيمت تمام شده خدمات آموزشي دانشجويي متناسب با نرخ تورم و حداكثر تا 15درصد مشمول افزايش سنواتي خواهد بود و شهريه تحصيلي ساليانه براي ورودي‌هاي سال جاري براي رشته پزشكي140 ميليون ريال، داروسازي140ميليون ريال و دندانپزشكي 160ميليون ريال است.

مهلت ارسال مدارك تا 8 آبان

داوطلبان بايد مدارك لازم را به صورت الكترونيكي (اسكن شده) تهيه و تا 8 آبان ماه به نشاني http://er.tums.ac.ir  مراجعه و با وارد كردن شماره داوطلبي به عنوان كد كاربري و شماره شناسنامه بدون صفر اوليه در صورت وجود به عنوان رمز عبور وارد سامانه شده و مدارك را به صورت الكترونيكي ارسال کنند و اصل نسخه‌هاي چاپي آن را در زمان مصاحبه حضوري تحويل نماينده معاونت آموزشي دانشگاه درحوزه ثبت نام دهند.

آغاز سال تحصيلي از نيمسال دوم

زمان شروع كلاس‌ها در نيمسال دوم سال تحصيلي 1391-1390 و پس از اعلام قطعي اسامي پذيرفته‌شدگان از طريق سازمان سنجش آموزش كشور خواهد بود.

اعلام اسامي داوطلبان واجد شرايط در14 آبان

پس از كنترل مدارك ارسالي از داوطلبين واجد شرايط كه در مرحله اوليه اسامي آنها در14 آبان در سايت http://education.tums.ac.ir  اعلام مي‌ شود، بنابراين داوطلبان بايد براي انجام مصاحبه و ثبت‌نام حضوري با در دست داشتن اصل مدارك ذکر شده و در زمان و آدرس تعيين شده شخصاً به اتفاق حداقل يک نفر از والدين حضور يابند.

شايان ذكر است، داوطلبان رشته‌هاي دندانپزشکي، پزشکي و داروسازي به ترتيب در روزهاي 17، 18 و 19 آبان ماه به سازمان مركزي واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشكي تهران مراجعه كنند.ثبت‌نام،واحد بين‌الملل دانشگاه،علوم پزشكي تهران
اخبار روزنامه ها