لغو پذيرش دانشجو در يک واحد بين المللي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   10 دی 1390-31 December 2011بازدید 4798


لغو پذيرش دانشجو در يک واحد بين المللي

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، مديرکل شوراي گسترش وزارت علوم با اشاره به لغو پذيرش دانشجو در يک واحد دانشگاهي بين المللي در چابهار گفت: دانشگاهي تحت عنوان دانشگاه غيرانتفاعي بين المللي چابهار ديگر وجود ندارد و در دفترچه کنکور سال آينده نام اين دانشگاه وجود نخواهد داشت.

ابوالفضل حسني اضافه کرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي ساختمان اين دانشگاه بين المللي را خريداري کرده است.

وي درباره دلايل انحلال اين دانشگاه غيرانتفاعي و لغو پذيرش دانشجو در آن، تاکيد کرد: اين دانشگاه قادر به ضبط و ربط دانشجويانش نبود و به آنان رسيدگي نمي کرد. علاوه بر اين، شرايط نظارت و ارزيابي در اين دانشگاه رعايت نمي شد بنابراين مجبور شديم جلوي پذيرش دانشجو در اين دانشگاه را براي يک يا دو دوره بگيريم.

مدير کل گسترش وزارت علوم، تاکيد کرد: هر دانشگاه غيرانتفاعي بر اساس مقررات، در صورت عدم شرايط لازم به مدت چند دوره از پذيرش دانشجو محروم و در نهايت نسبت به لغو مجوز آن اقدام مي شود در واقع در صورت عدم رعايت مقررات مورد به کميسيون ماده 9 گزارش مي شود و در آنجا تصميم گيري نهايي صورت مي گيرد.

حسني با يادآوري اينکه پذيرش دانشجو در يک دوره اين دانشگاه بين المللي لغو شده است، خاطرنشان کرد: اين دانشگاه هنوز لغو مجوز نشده است اما نمي تواند با شرايط فعلي نسبت به پذيرش دانشجو اقدام کند.

وي اضافه گفت: دانشجويان پيشين اين دانشگاه دانش آموخته شده اند و اجازه نداديم پذيرش ديگري در اين دانشگاه انجام شود.لغو پذيرش دانشجو واحد بين المللي پذیرش دانشجو
اخبار روزنامه ها