تاسیس واحد بين الملل دانشگاه علم و صنعت ايران در دماوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   14 دی 1390-04 January 2012بازدید 9801تاسیس واحد بين الملل دانشگاه علم و صنعت ايران در دماوند

رييس دانشگاه علم و صنعت ايران با بيان اين که از سال آينده واحد بين الملل اين دانشگاه در شهر دماوند راه اندازي خواهد شد؛ اظهار داشت: در حال حاضر مشغول تعريف رشته و برنامه دروس اين واحد هستيم تا در سال آينده از بين جامعه هدف که تمامي کشورهاي اسلامي خواهند بود، دانشجوي خارجي پذيرش نمائيم.

دکتر جبل عاملي که در مراسم توديع و معارفه رييس دفتر همکاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه علم و صنعت ايران سخنراني مي کرد، گفت: شرايط پذيرش دانشجوي خارجي در کشور به دليل فراهم نبودن زير ساخت هايي از قبيل محل اسکان دانشجو و ... در کشور فراهم نيست و بخش روابط بين الملل به دليل فراهم نبودن زير ساخت ها در هيچ کدام از دانشگاه هاي کشور مثل کشورهاي منطقه از قبيل ترکيه، پاکستان، هندوستان و... توسعه نيافته است.

رييس دانشگاه علم و صنعت ايران گفت: استفاده و دعوت از اساتيد و متخصصان مطرح خارجي براي سمينارها و همايش ها، برگزاري فرصت مطالعاتي، استفاده از اساتيد مشترک و... را از جمله اولويت هاي دانشگاه در بخش روابط بين الملل دانشگاه دانست.

در ابتداي اين مراسم دکتر سعيد ميرزا محمدي، رييس سابق دفتر همکاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه، بعد از تشکر از رييس دانشگاه، هيات رئيسه و همکاران خود در دفتر همکاري هاي بين الملل دانشگاه در دوره مسئوليت اش، گفت: از سال 87 که وارد اين مجموعه شدم با تقويت سايت دانشگاه، چاپ کاتالوگ، شرکت در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي و جذب و تبادل دانشجو خارجي سعي در تقويت اين حوزه نمودم که البته همچنان نياز به ارتقاء دارد.

لازم به يادآوري است، مراسم توديع و معارفه رييس دفتر همکاري علمي و بين المللي دانشگاه با اهداي لوح و هداياي معنوي از طرف رييس دانشگاه به دکتر سعيد ميرزا محمدي رييس سابق اين دفتر، صبح روز شنبه دهم دي ماه سال 90 به پايان رسيد.

گفتني است، دکتر هادي خرمي شاد، استاديار دانشکده مهندسي مکانيک، در روزهاي اخير در حکمي از سوي دکتر جبل عاملي، رييس دانشگاه، براي مدت دو سال به سمت رييس دفتر همکاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه منصوب و در اين مراسم معارفه شد.واحد بين الملل دانشگاه علم و صنعت ايران دماوند
اخبار روزنامه ها