برگزاری همایش همکاری ایران و روسیه در دانشگاه بین المللی ‌امام‌خمینی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   21 دی 1390-11 January 2012بازدید 5470


برگزاری همایش همکاری ایران و روسیه در دانشگاه بین المللی ‌امام‌خمینی

همایش چشم انداز همکاریهای ایران و روسیه در افق 1404 با حضور اساتید و اندیشمندان دانشگاه های ایران و روسیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد رحیم عیوضی عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی و دبیرعلمی این همایش در خصوص اهداف برگزاری این همایش اظهار داشت: یکی از اولویت های دانشگاه بین المللی امام خمینی برای گسترش روابط و همکاری های علمی بین المللی با روسیه است که در این خصوص در 5 سال اخیر تفاهم نامه های فراوانی برای گسترش همکاری های علمی و فناوری مشترک با مراکز آموزش عالی این کشور منعقد شده است.

وی افزود: برگزاری این همایش علمی دو جانبه یکی از توافقات مهم این دانشگاه با دانشگاه های کشور روسیه است و در همین راستا کمیته علمی این همایش به منظور امکان سنجی برگزاری این همایش با برپایی جلسات مشترک و تدوین محور های آن، جلسات متعددی برگزار کرده است.

دبیر علمی این همایش یادآور شد: مواردی از جمله زمینه های همکاری علمی و فنی ، روابط فرهنگی و تاریخی ، روابط سیاسی، مصالح و راهبرد های دفاعی و امنیتی و همکاری های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه از جمله موضوعات مورد بحث در این همایش است.

وی گفت: علاقه مندان می توانند خلاصه مقالات خود را در ارتباط با موضوعات ذکر شده تا پایان دی ماه و همچنین اصل مقالات را تا پایان بهمن ماه 90 به دبیرخانه همایش واقع در قزوین، دانشگاه بین المللی امام خمینی، دفتر همکاری های علمی بین المللی ارسال کنند.

عیوضی برنامه هایی از قبیل سخنرانی های علمی و میزگرد های تخصصی، دیدار با مقامات عالی رتبه کشور، برگزاری نمایشگاه دستاورد های همکاری های علمی بین المللی مشترک ایران و روسیه، بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی و اجرای پانل های تخصصی را از برنامه های جانبی این همایش یاد کرد.

سفارت و رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در روسیه، مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران ، دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه دفاع ملی ، وزارت امور خارجه ، موسسه آموزش و تحقیقات دفاعی و آکادمی بین المللی آینده پژوهی مسکو ، دانشگاه های فداران و تربیت معلم قازان روسیه حمایت کنندگان این همایش هستند.


برگزاری همایش همکاری ایران روسیه دانشگاه بین المللی ‌امام‌خمینی
اخبار روزنامه ها