رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان و وضعيت دانشگاه‌های آسيا و ايران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   26 آذر 1391-16 December 2012بازدید 2999
رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان و وضعيت دانشگاه‌های آسيا و ايران

رده بندي 400 دانشگاه برتر دنيا در سال تحصيلي 2013-2012 توسط موسسه تامسون رويترز منتشر شد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ايسنا، در اين رده‌بندي که در پايگاه تايمز هاير اجوکيشن(Times Higher Education) منتشر شد، موسسه فن‌آوري کاليفرنيا از ايالات متحده آمريکا در رتبه نخست قرار گرفت که به دنبال آن دانشگاه‌هاي استنفورد از آمريکا و دانشگاه آکسفورد انگليس در رتبه‌هاي دوم و سوم قرار دارند.

رده‌بندي اعلامي از سوي موسسه تامسون‌رويترز يکي از معتبرترين رده‌بندي‌هاي دانشگاهي در دنيا مي‌باشد که در آن فاکتورهايي نظير رسالت تدريسي، تحقيقات، انتقال علم و دانش و وجهه بين‌المللي لحاظ شده است.

در رده‌بندي برترين دانشگاه‌هاي دنيا 13 شاخص سنجيده شده و معيارهايي جهت ارائه يک مقايسه جامع و همطراز که مورد وثوق دانشجويان، استادان، مديران دانشگاه‌ها، دولتها و صنايع باشد تا حد امکان در اختيار قرار گرفته است.

بنا به گزارش پايگاه اينترنتي تايمز‌هايراجوکشين ورلد يونيورسيتي، در اين رتبه‌بندي دانشگاه صنعتي شريف از کشور ايران در رتبه بين 350-300 اين رده‌بندي قرار دارد. در اين رده‌بندي همچنين 57 دانشگاه از قاره آسيا حضور دارند که دانشگاه توکيو ژاپن با رتبه 27 در دنيا در رده نخست دانشگاه‌هاي آسيايي قرار گرفته است.

پس از دانشگاه توکيو، دانشگاه ملي سنگاپور حائز رتبه 29 جهان و رتبه دوم آسيا است. دو دانشگاه هنگ‌کنگ و دانشگاه پکن چين نيز به ترتيب در رتبه‌هاي 35 و 36 جهان و سوم و چهارم آسيا قرار گرفته‌اند.
رتبه‌بندی دانشگاه‌ دانشگاه های جهان وضعيت دانشگاه‌های آسيا دانشگاه های ايران
اخبار روزنامه ها