پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در پردیس دانشگاهی قم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   14 بهمن 1391-02 February 2013بازدید 2982


پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در پردیس دانشگاهی قممعاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم از پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در پردیس دانشگاهی دانشگاه قم خبر داد.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، مصطفی فضائلی افزود: پذیرش دانشجو در پردیس دانشگاهی دانشگاه قم که به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اختصاص دارد، از ترم جاری ثبت نام آن آغاز شده است.
وی ادامه داد: در راستای ماده 20 برنامه پنجم توسعه، ایجاد پردیس‌های دانشگاهی، برای گسترش آموزش عالی مد نظر دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه قم یادآورشد: این پردیس‌ها به دو شیوه، نسبت به پذیرش دانشجوی ایرانی و خارجی اقدام می کنند. شیوه پذیرش در این پردیس ها از طریق آزمون کتبی و مصاحبه علمی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان یا از طریق آزمون های متمرکز سراسری صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: ثبت نام تا 17 بهمن ادامه داشته و آزمون نیز 27 بهمن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های دوره افزود: اعطای مدرک رسمی پردیس دانشگاهی دانشگاه قم به فارغ‌التحصیلان و ارایه محتوای آموزشی دوره‌ها مطابق با برنامه و نظام آموزشی دانشگاه قم از ویژگی های این دوره است.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه قم درباره شرایط پذیرش دانشجو گفت: پذیرش دانشجو در پردیس دانشگاهی دانشگاه قم از طریق آزمون کتبی، مصاحبه علمی و بررسی سوابق آموزشی و پژوهشی داوطلبان صورت می‌گیرد.

وی افزود: مدرک کارشناسی داوطلبان باید از دانشگاه‌های معتبر داخلی یا خارجی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد. همچنین عدم منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ مقررات سازمان نظام وظیفه برای داوطلبان مرد از جمله شرایط پذیرش است.


پذیرش دانجشو در پردیس قم پردیس قم دانشگاه بین المللی تحصیلات تکمیلی
اخبار روزنامه ها