کلنگ پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف به زمین خورد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   15 اسفند 1391-05 March 2013بازدید 1358


کلنگ پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف به زمین خوردکلنگ احداث پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف در زمینی به وسعت 60 هکتار به زمین زده شد.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، مراسم کلنگ زنی پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف روز دوشنبه با حضور ˈرضا روستا آزادˈ رییس این دانشگاه، ˈمحمد هادی ایازیˈ معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و جمعی از معاونان و مدیران صنعتی شریف برگزار شد.

رییس دانشگاه صنعتی شریف در این مراسم گفت: فاز اول پروژه عمرانی پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف شامل تسطیح و محوطه سازی است که شهرداری تهران اجرای آن را در قالب محوطه سازی، آسفالت، جدول کشی و روشنایی عمومی متقبل شده است.

ˈرضا روستا آزادˈ پیش بینی اعتبار فاز اول این پروژه را 10 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تلاش می کنیم که فاز اول این طرح طی سال آینده به اتمام برسد.

وی ادامه داد: نزدیک 50 سال از تاسیس دانشگاه صنعتی شریف می گذرد و این دانشگاه تمام ماموریت های آموزشی، پژوهشی، فناوری، کارآفرینی و فرهنگی اجتماعی خود را به خوبی انجام داده و با سربلندی از آنها عبور کرده است.

روستا آزاد تصریح کرد که توان و ظرفیت های دانشگاه صنعتی شریف بیش از میزان فعلی است اما کمبود امکانات زیرساختی از جمله فضای کافی مانعی در تبلور این توانمندی ها بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی پردیس جدید دانشگاه صنعتی شریف گام مهمی در تامین زیرساخت های کالبدی مورد نیاز این دانشگاه و ارتقای فعالیت های مختلف آموزشی و پژوهشی آن برداشته شود.

در این مراسم همچنین نشان ویژه دانشگاه صنعتی شریف به محمد هادی ایازی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به پاس حمایت های شهرداری تهران از احداث پردیس جدید این دانشگاه اهدا شد.

این پردیس در بزرگراه شهید خرازی واقع در غرب تهران احداث خواهد شد.
پردیس دانشگاهی راه اندازی پردیس دانشگاه صنعتی
اخبار روزنامه ها