سیاست وزارت علوم درباره پردیسهای پولی در سال جدید و فعالیت 35 پردیس خودگردان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   27 فروردین 1392-16 April 2013بازدید 2285
سیاست وزارت علوم درباره پردیسهای پولی در سال جدید و  فعالیت 35 پردیس خودگردان


مدیرکل شورای گسترش آموزش عالی از تعداد پردیسهای خودگردان موجود در دانشگاههای کشور خبر داد و به مهمترین سیاست وزارت علوم در سال جاری در خصوص پردیسهای خودگردان اشاره کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سیاستهای وزارت علوم در سال جاری برای گسترش پردیسهای خودگردان دانشگاهها، گفت: ابتدا پردیسهای ایجاد شده باید گزارشی از نحوه راه اندازی و پذیرش دانشجویان خود ارائه دهند، در صورتی که روند گسترش کیفی باشد سعی می کنیم در همان رشته ای که دانشجو می پذیرند، گرایشی دیگر به آنان ارائه دهیم.

وی درباره تعداد پردیسهای راه اندازی شده در دانشگاههای کشور، اظهار داشت: هم اکنون 35 پردیس خودگردان در دانشگاههای کشور فعال شده است.

مدیر کل گسترش آموزش عالی در خصوص مهمترین شرط راه اندازی پردیسهای خودگردان با تاکید بر کیفیت در مقطع کارشناسی ارشد، گفت: شورای گسترش به هر دانشگاهی که دارای تحصیلات تکمیلی و سابقه خوبی در این مقطع باشد، مجوز راه اندازی پردیس خودگردان ارائه می کند.

به گفته حسنی، این پردیسها در ادامه فعالیتشان مجوز تاسیس دوره های دکتری هم از شورای گسترش دریافت می کنند.

این مقام مسئول وزارت علوم با مناسب ارزیابی کردن روند راه اندازی پردیسهای پولی در دانشگاههای کشور، تاکید کرد: با توجه به رکود اقتصادی در دانشگاهها، یکی از قدمهای مثبتی که وزارت علوم در زمینه کمک به دانشگاهها برداشت، ارائه مجوز راه اندازی این پردیسها بود.


پردیس دانشگاهی سیاست وزارت علوم راجع به پردیس دانشگاهی پردیس دانشگاهی سال 92
اخبار روزنامه ها