گلایه رییس دانشگاه خواجه‌نصیر از وزارت علوم و فعالیت دانشگاه در 3 پردیس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   06 امرداد 1392-28 July 2013بازدید 782
گلایه رییس دانشگاه خواجه‌نصیر از وزارت علوم و فعالیت دانشگاه در 3 پردیس


رییس دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اجرای طرح توسعه پردیسی دانشگاه، گفت: طرح توسعه پردیس دانشگاه تصویب شد و دانشگاه خواجه نصیر فعالیت خود را در سه پردیس انجام می‌دهد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانشگاه تصمیم به توسعه پردیسی در سه پردیس شهید رضایی نژاد، شهید قندی و پردیس ملاصدرا دارد، تصریح کرد: دانشکده‌های هوا فضا، مواد، ریاضی در پردیس شهید رضایی نژاد و دانشکده علوم و برق هسته‌ای در پردیس شهید قندی و همچنین دانشکده عمران، نقشه برداری، مکانیک و دفتر مرکزی در پردیس ملاصدرا فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: برنامه دانشگاه بر این است که دانشکده‌های دیگری نیز به پردیس دانشگاه اضافه شود.

گلایه رییس دانشگاه خواجه نصیر از وزارت علوم

با اشاره به تلاش دو ساله دانشگاه و متوقف کردن تمام بودجه‌های ساخت و ساز دانشگاه برای اجرای طرح تجمیع، گفت: به علت مشکلات و تخطی تیم وزارت علوم از دستورات وزیر، تجمیع دانشگاه خواجه نصیر غیرممکن است.

با اشاره به تصمیم وزارت علوم مبنی بر تجیمع دانشگاه خواجه نصیر، تاکید کرد: اعتقاد بنده بر این است که تیم وزارت علوم از دستورات وزیر علوم که در جمع هیات رئیسه مبنی بر قرار گرفتن دانشگاه شهید عباسپور با خواجه نصیر گرفته شد، تخطی کرده‌اند و این دانشگاه را به دانشگاه دیگری واگذار کردند.

رییس دانشگاه خواجه نصیر افزود: اگر تصمیم وزارت علوم پردیسی شدن دانشگاه‌های تهران بود، این تصمیم را از همان ابتدا ابلاغ می‌کردند تا دو سال توان یک رییس دانشگاه صرف چیزی نشود که هدف نیست.

وی با اشاره به پردیسی بودن دانشگاه خواجه نصیر از ابتدای فعالیت، گفت: وزارت علوم در این امر می‌توانست از تجربه دانشگاه خواجه نصیر استفاده کند و اگر دانشگاه‌ می‌دانست که تصمیم بر پردیسی کردن کل دانشگاه‌ها است، دو سال تمام وقت و انرژی دانشگاه را صرف کار بیهوده نمی‌کرد.

قاسمی گفت: پردیس کردن و تجمیع دانشگاه خواجه نصیر در سال 86 در بین اعضای هیات رئیسه و هیات امنا مطرح شد و در آن زمان تصمیم بر این بود که تا سال 89 هیات دولت مشخص کند که دانشگاه به صورت پردیسی و یا مجتمع فعالیت کند.


پردیس دانشگاهی دانشگاه بین المللی گلایه رییس دانشگاه خواجه نصیر از وزارت علوم
اخبار روزنامه ها