بین المللی شدن دانشگاه امیرالمؤمنین

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   15 امرداد 1392-06 August 2013بازدید 765بین المللی شدن دانشگاه امیرالمؤمنین

نشست شورای دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) با حضور رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، هیأت مؤسس، امنا و معاونان این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، نشست شورای دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) شامگاه گذشته چهاردهم مرداد ماه، با حضور آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان، حجازی، استاندار خوزستان، عبدالرسول پورعباس، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هیأت مؤسس، امنا و معاونان این دانشگاه برگزار شد.

براساس این گزارش در نشست شورای دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) هیأت مؤسس، امنا و شورای معاونان بر تأسیس شعبه های این دانشگاه در خارج از کشور در راستای بین المللی شدن این مرکز علمی تأکید کردند.

در بخش نخست این نشست آیت الله موسوی جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان با قدردانی از همکاری های دولت های نهم و دهم برای تأسیس دانشگاه امیرالمؤمنین(ع)، ابراز داشت: دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) در راستای دفاع از مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تأسیس شده است و همه این فعالیت ها از عنایات امام علی(ع) است.

در بخش دیگری از این نشست عبدالرسول پورعباس، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، با اشاره به اهمیت تأسیس دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) در راستای تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر دانشگاه های اسلامی، ابراز داشت: این دانشگاه الگویی تمام عیار نه تنها در رشته های انسانی و اسلامی بلکه به عنوان دانشگاهی جامع در همه رشته های مورد نیاز کشور برای تربیت نیروهای متعهد و متخصص است.

حجت الاسلام پیمان علی نژاد، قائم مقام دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز، با اشاره به مراحل دریافت مجوز دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز در سال 87، بیان داشت: برای تدوین رشته کلام شیعه در این دانشگاه با استفاده از نظرات کارشناسان برجسته کشوری کاری علمی و پژوهشی انجام شد.

قائم مقام دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز با بیان این که در سال 89 جذب دانشگاه در رشته کلام شیعه 50 نفر و در رشته ادبیات عرب 8 نفر بوده است، به دانشکده های دانشگاه امیرالمؤمنین اشاره و تصریح کرد: دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اهواز متشکل از دانشکده های فقه و مبانی حقوق به ریاست حجت الاسلام سید علوان نجاتی موسوی، علوم قرآن و حدیث به ریاست حجت الاسلام سید محمدصادق موسوی جزایری، و حکمت و کلام اسلامی به ریاست حجت الاسلام مقداد گلزار است.

در بخش دیگری از این نشست حجازی، استاندار خوزستان با اشاره به سرعت رشد علمی دانشگاه امیرالمؤمنین(ع) اظهار داشت: با توجه به  جایگاه این دانشگاه در برطرف کردن نیازهای مهم دینی و عقیدتی جامعه آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در جهت پیشبرد اهداف آن اعلام می کنم.

گفتنی است، در پایان این نشست معاونت های این دانشگاه گزارشی از عملکرد خود ارائه دادند.


بین المللی شدن دانشگاه امیرالمؤمنین دانشگاههای بین المللی ایران دانشگاه های بین المللی کشور
اخبار روزنامه ها