موافقت با تاسیس شعبه بین‌الملل در دانشگاه اصفهان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   23 امرداد 1392-14 August 2013بازدید 983موافقت با تاسیس شعبه بین‌الملل در دانشگاه اصفهان

سرپرست شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: به استناد رای صادره در دویست و چهارمین جلسه شورای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاسیس شعبه بین‌الملل در دانشگاه اصفهان موافقت اصولی به عمل آمد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از فرزین خوروش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سوال که تاسیس شعبه بین‌الملل دانشگاه با چه هدفی تشکیل می‌شود، اظهار کرد: تاسیس این دانشگاه که با حضور ریاست دانشگاه و معاونت آموزشی انجام شد، توانستیم مجوز تاسیس قطعی از دانشگاه بین‌الملل را در داخل شهر بگیریم و از معدود دانشگاه‌هایی هستیم که در حال حاضر مجوز دانشگاه در داخل شهر را دارا است.

وی در ادامه در مورد محل اصلی این دانشگاه ادامه داد: محل تشکیل شعبه با نظر معاونت آموزشی وزارت متبوع تعیین می‌شود و در واقع باید در محلی تاسیس شود که در شان این دانشگاه بوده اما برای تاسیس این دانشگاه قطعه زمینی را به کمک ارگان‌های دیگر خریداری و کلنگ زنی کرده‌ایم، اما در حال حاضر تا تمام شدن این محل مکانی را اجاره کرده‌ایم تا بتوانیم کار را آغاز کنیم.

سرپرست شعبه بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هدف از تاسیس این دانشگاه را جذب دانشجو اعلام کرد و افزود: بسیاری از دانشجویان کشور رتبشان در حدی نیست که بتوانند در دانشگاه‌های سراسری قبول شوند و این دانشجویان ممکن است برای ادامه تحصیل به کشورهای خارجه مراجعه کرده و ادامه تحصیل دهند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه‌های خارجه اعتبار آنچنانی ندارند و مشکلاتی برای جوان‌ها ایجاد می‌کند ما این دانشگاه را تاسیس کردیم تا بتوانیم مشکلات جوان‌ها را حل کرده و سعی کنیم دانشجویان کشورهای همسایه و حتی کشورهای اروپایی را جذب کنیم.

خوروش در پایان در مورد تاسیس این دانشگاه با تایید شورای انقلاب فرهنگی اضافه کرد: این دانشگاه برای جذب دانشجو باید دارای مجوز بوده و مراحلی را طی کند که ما این مجوز را از وزارتخانه دریافت کردیم و مراحل قانونی را طی کرده و موافقت قطعی از اداره سازمان وزارت بهداشت را گرفته‌ایم.


شعبه بین‌الملل در دانشگاه اصفهان تاسیس شعبه بین‌الملل در دانشگاه اصفهان تاسیس دانشگاه بین الملل در دانشگاه اصفهان
اخبار روزنامه ها