پذيرش دانشجوی ارشد و دکتری در واحدبين‌الملل دانشگاه مازندران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   25 شهریور 1392-16 September 2013بازدید 2656پذيرش دانشجوی ارشد و دکتری در واحدبين‌الملل دانشگاه مازندران

رييس دانشگاه مازندران از آغاز به کار فعاليت پرديس دانشگاه مازندران با پذيرش دانشجو در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از احمد احمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه مازندران، ضمن خوش‌آمدگويي و آرزوي موفقيت به دانشجويان جديدالورود در دانشگاه مازندران، اظهارداشت: بار ديگر فصل تجديد ميثاق دانشجويان، همکاران هيات علمي و کارکنان در معيادگاه علم و دانش فرا رسيده است.

وي با بيان اينکه بي ترديد، آموزش عالي بالاترين و آخرين مرحله نظام آموزشي در رأس هرم آموزش هر کشور است، گفت: تربيت نيروي انساني متخصص و کارآمد مورد نياز بخش‌هاي مختلف جامعه، ترويج و ارتقاي دانش، گسترش تحقيق و انجام پژوهش‌هاي بنيادي و کاربردي و فراهم کردن زمينه مساعد براي توسعه کشور از اهداف و نقش آموزش عالي در کشور به شمار مي‌رود.

احمدپور با تاکيد بر اينکه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي نه تنها به دليل تربيت نيروي انساني متخصص، بلکه به جهت گسترش مرز‌هاي دانش و از ديدگاه‌هاي رشد شخصي، ملي و بين‌المللي مورد توجه هستند، تصريح کرد: سرمايه‌گذاري در امر تحقيق و پژوهش يکي از عوامل مهمي است که مي‌تواند نقش اساسي بر بهره‌وري بلند مدت يک جامعه داشته باشد.

رييس دانشگاه مازندران با تاکيد بر اينکه زيربناي بسياري از شاخص‌هاي توسعه را سطح کمي و کيفي نيروي انساني تشکيل مي‌دهد، اظهارداشت: توليد دانش و سرمايه گذاري انساني سبب افزايش کارايي نظام توليد، درآمد سرانه و رفاه نسبي همگاني مي‌شود.

وي با بيان اينکه علم و دانش رمز پيشرفت، امنيت، رفاه جامعه و عامل رشد انسان‌هاست، گفت: علم و دانش زماني نتيجه مي‌دهد که همراه با بينش و حکمت، تزکيه و تقوي باشد و علم واقعي، پي بردن به حقانيت و حکمت کارهاي الهي است.

رييس دانشگاه مازندران با اشاره به اينکه سال تحصيلي امسال با حضور بيش از 13 هزار دانشجو توسط 300 عضو هيات علمي تمام وقت اين دانشگاه آغاز مي‌شود، اظهارداشت: تحصيلات تکميلي دانشگاه مازندران در سه سال گذشته از رشد قابل توجهي برخوردار بوده است، به طوري که تعداد دانشجويان کارشناسي ارشد به 2775 نفر رسيده و از رشد 152 درصدي برخوردار بوده است.

احمد پور با بيان اينکه تعداد دانشجويان دوره دکتري به 650 نفر رسيده که از رشد 424 درصدي برخوردار بوده است، اظهارکرد: همچنين تعداد رشته گرايش‌ها در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري به ترتيب 100 و 150 درصد رشد داشته است.

وي از اعضاي هيات علمي دانشگاه مازندران که هويت ساز نام پرافتخار دانشگاه مازندران هستند خواستار شد: در اين سال با تلاش معلم گونه خود همانند سال‌هاي قبل شرايطي را فراهم کنند که دانش آموختگان اين دانشگاه در آينده از بهترين‌هاي عرصه علم و فناوري در کشور اسلامي ايران باشند.

وي همچنين از دانشجويان در مقاطع مختلف تحصيلي(کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري) نيز خواستار شد: با قدرداني از استادان دانشگاه که به حق پشتيبان حرکت علمي آنان هستند اين نکته را در نظر داشته باشند که ملت بزرگ ايران چشم به آينده سازي آنان دارد.


پذیرش دانشجوی دکتری پذیرش دانشجوی ارشد پذیرش دانشجو در دانشگاه بین الملل پذیرش دانشجو در واحد بین اللملل مازندران
اخبار روزنامه ها