ایجاد پردیس‎های دانشگاهی پیام‌نور لرستان در پنج استان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   30 شهریور 1392-21 September 2013بازدید 953ایجاد پردیس‎های دانشگاهی پیام‌نور لرستان در پنج استان

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان از ایجاد پردیس‎های دانشگاهی پیام نور در پنج شهرستان استان خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دامحمدرضا جعفری در گفت‎وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، گفت: پردیس‎های دانشگاهی پیام نور در پنج شهرستان استان لرستان تحولی عظیم در در راستای تحقق آرمان دسترسی به آموزش عالی برای همه، در همه جا و همه وقت است.

وی اظهار کرد: دانشگاه پیام نور در راستای تحقق آرمان دسترسی به آموزش عالی برای همه، در همه جا و در همه وقت با تلاش و کوشش همه ذی‎نفعان و برنامه‎ریزی دقیق و شفاف در افق چشم انداز، دانشگاهی است اسلامی، پیشرو، بالنده و جذاب.

وی افزود: دانشگاه پیام نور دارای پتانسیل بالایی در زمینه‎های علمی، پژوهشی و... بوده که رسیدن با اهداف عالیه آن مستلزم تلاش‎های وافری است.

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان با بیان اینکه بی‎شک توسعه دانشگاه به عنوان مغز متفکر و محوری جامعه امری ضروری است، اظهارکرد: دانشگاه پیام نور نقش بسزایی در این راستا در استان می‎تواند ایفا کند.

جعفری افزود: دانشگاه پیام نور لرستان برای به فعلیت رساندن ظرفیت‎های بالایی که خواهد داشت نیازمند توجه ویژه‎ای از سوی مسوولان، اساتید، کارکنان و دانشجویان است.

وی با بیان اینکه شش پروژه در زمین 11 هکتاری پردیس پیام نور خرم آباد در دست ساخت است، تصریح کرد: این پروژه‎ها شامل دو باب ساختمان آموزشی هریک به مساحت 3641 متر مربع و 1996 متر مربع، یک باب سالن ورزشی چند منظوره به مساحت 2800 متر مربع، یک باب ساختمان اداری به مساحت 1020 متر مربع و یک سوله آزمایشگاهی به مساحت 1700 متر مربع و یک سوله کارگاهی به مساحت 600 متر مربع است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه‎ها به طور میانگین بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در صورت تامین اعتبار در نیمه‎دوم سال‎‏جاری به بهره‎برداری می‎رسند.

جعفری با بیان اینکه در حال حاضر عملیات اجرایی پنج پردیس دانشگاهی در مراکز دانشگاه پیام نور لرستان درحال اجراست، خاطرنشان کرد: این پردیس‎های دانشگاهی در شهرستان‎های خرم‎آباد، الشتر، کوهدشت، دورود و الیگودرز در دست ساخت هستند که تا نیمه دوم سال ۹۲ به بهره‎برداری خواهند رسید.

سرپرست دانشگاه پیام نور لرستان افزود: از لحاظ اعتباری برای پروژه‎های عمرانی دانشگاه پیام نور استان مشکلی نداریم، چراکه با حمایت سازمان مرکزی، اعتبار لازم از محل شهریه دانشجویی تامین شده و خوشبختانه تاکنون هیچ پروژه‎ای از پردیس‎های دانشگاه متوقف نشده است. پردیس‎های دانشگاهی پیام‌نور ایجاد پردیس های دانشگاهی در پیام نور پردیس دانشگاه پیام نور
اخبار روزنامه ها