ايجاد 12 رشته جديد ارشد در واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکی در شيراز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   31 شهریور 1392-22 September 2013بازدید 2637ايجاد 12 رشته جديد ارشد در واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکی در شيراز

رييس دانشگاه علوم پزشکي شيراز گفت: از امسال با موافقت وزارت بهداشت 12 رشته به رشته‌هاي فعلي واحد بين‌الملل اين دانشگاه اضافه مي‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، محمدهادي ايمانيه در مراسم فارغ‌التحصيلي اولين گروه از دانشجويان واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي شيراز، گفت: اين رشته‌ها در مقطع کارشناسي ارشد ايجاد خواهد شد.

وي با بيان اينکه تعداد دانشجويان پذيرفته شده براي هر يک از 12 رشته، حداقل 7 نفر خواهد بود که اين ظرفيت تا 12 نفر قابل افزايش است، اظهارکرد: با اتمام کار ساخت مرکز آموزش داروسازي در مرودشت، دانشجويان اين رشته در واحد بين‌الملل به محل جديد منتقل مي‌شوند.

ايمانيه با بيان اينکه تعدادي از اساتيد بازنشسته و شاغل دانشگاه علوم پزشکي شيراز، در واحد بين‌الملل نيز تدريس مي‌کنند، خاطرنشان کرد: هزينه‌هاي واحد بين‌الملل از محل شهريه‌هاي اخذ شده از دانشجويان تامين مي‌شود.

رييس دانشگاه علوم پزشکي شيراز گفت: با توجه به افزايش تورم، هر سال با تصميم هيت امنا، مبلغي به شهريه اضافه مي‌شود که غالبا درصد افزايش کمتر از تورم سالانه است.

رييس واحد بين‌المللي دانشگاه علوم‌پزشکي شيراز: سطح علمي دانشجويان واحد بين‌الملل تفاوتي با ساير دانشگاه‌ها ندارد

محمدرضا پنجه شاهين رييس واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي شيراز، گفت: واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي شيراز در سال 85 در جزيره کيش کار خود را آغاز کرد.

وي با اشاره به مشکلات و تنگناهاي موجود بر سرراه فعاليت اين واحد دانشگاهي، خاطرنشان کرد: هم اينک بيش از 1050 دانشجو در سه رشته اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند.

وي با بيان اينکه امسال نيز 150 نفر دانشجو در اين واحد پذيرفته شده‌اند، اظهارکرد: با توجه به نيازهاي رشته‌هاي پزشکي و دندانپزشکي مجبور بوديم دانشجويان را پس از دو سال و نيم تحصيل براي فعاليت‌هاي آموزشي در واحدهاي درماني، به شهرهاي شيراز و مرودشت منتقل کنيم.

پنجه شاهين هدف تاسيس اين واحد دانشگاهي را افزايش ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي عنوان کرد و افزود: با توجه به محدوديت‌هاي دانشگاه‌هاي دولتي در پذيرش دانشجو، اين دانشگاه ايجاد شد تا بتوانيم زمينه حضور و تحصيل علاقه‌مندان اين رشته‌ها را در کشور فراهم کنيم.

رييس واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي شيراز با تاکيد بر اينکه دانشجويان اين واحد از لحاظ علمي با ديگر دانشگاه‌هاي مطرح کشور تفاوتي ندارند، افزود: هزينه هر ترم تحصيل براي دانشجويان رشته‌هاي پزشکي و داروسازي 70 ميليون ريال و براي دانشجويان دندانپزشکي 80 ميليون ريال است.

پنجه شاهين ادامه داد: تمامي دانشجويان اين دانشگاه در زمان تحصيل در کيش، ملزم به استفاده از خوابگاه هستند، مگر اينکه خانواده دانشجو در کيش سکونت داشته باشد.


دانشگاه پردیس شیراز رشته های جدید دانشگاه پردیس شیراز
اخبار روزنامه ها