افزایش دانشجویان متقاضی تحصیل در پردیس دخترانه دانشگاه کاشان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   13 مهر 1392-05 October 2013بازدید 939افزایش دانشجویان متقاضی تحصیل در پردیس دخترانه دانشگاه کاشان

رئیس پردیس خواهران دانشگاه کاشان گفت: سال گذشته 143 دانشجو دختر این پردیس را برای تحصیل انتخاب کردند که امسال تعداد انتخاب کنندگان به 240 دانشجو رسید.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر فاطمه سادات طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:  پردیس خواهران دانشگاه کاشان سال گذشته با پذیرش دانشجو در 9 رشته روانشناسی، حقوق، ادبیات فارسی، مهندسی کامپیوتر، آمار، علوم کامپیوتر، در مقطع کارشناسی و حقوق جزا، ادبیات فارسی و ادبیات عرب در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید رشته تربیت بدنی ویژه دانشجویان دختر نیز در مقطع کارشناسی پردیس خواهران دانشگاه کاشان راه اندازی شد پیش از این دانشجویان دختر برای تحصیل در رشته تربیت بدنی باید به شهرهای اصفهان، تهران و یا قم می رفتند.

رئیس پردیس خواهران دانشگاه کاشان افزود: امسال در دوره کارشناسی ارشد نیز رشته آموزش زبان انگلیسی و مطالعات فرهنگی به رشته های پردیس خواهران دانشگاه کاشان اضافه شد.

وی افزود: سال گذشته 143 دانشجو در دو مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی پردیس دانشگاه کاشان را برای تحصیل انتخاب کردند امسال نیز  240 دانشجو این پردیس را برای ادامه تحصل انتخاب کردند که 49 نفر از این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و ارشد و ما بقی در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند.

رئیس پردیس خواهران دانشگاه کاشان افزود: تمام رشته های پردیس خواهران دانشگاه کاشان (به غیر از تربیت بدنی دختران)  در سایت مرکزی دانشگاه کاشان نیز وجود دارد دانشجویان حق انتخاب داشته و خود علاقمند بودند که در پردیس دانشگاه تحصیل کنند. مانند کشورهای انگلیس و دبی که دانشکده دخترانه و دانشجویان حق انتخاب دارند، این دانشجویان نیز خود این پردیس را انتخاب کردند.

وی افزود: پردیس خواهران دانشگاه کاشان به تمام امکانات لازم مانند کارگاه، مسجد، آزمایشگاه، مجهز است و اعضای هیات علمی آن نیز اعضای هیات علمی دانشگاه هستند.

طاهری درباره راه اندازی دوره دکتری در پردیس خواهران دانشگاه کاشان گفت: هنوز دانشجویان کارشناسی ارشد ما ترم سه را می گذرانند باید با اعضای هیات علمی دانشگاه صحبت کنیم و اگر توانستیم قول مساعد همکاری برای دوره دکتری را بگیریم برای راه اندازی دوره دکتری برنامه ریزی خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: اساتید دانشگاه کاشان که در پردیس خواهران تدریس می کنند از تدریس در این پردیس چون محیط پردیس کوچکتر است و دانشجویان یک دست هستند به ویژه درمقطع ارشد رضایت زیادی دارند.

رئیس پردیس خواهران دانشگاه کاشان هدف از راه اندازی پردیس دخترانه کاشان را بکارگیری بیشتر ظرفیت دختران عنوان کرد و گفت: باید حق انتخاب را به خانم هایی که دوست دارند در یک محیط زنانه درس بخوانند بدهیم .

وی افزود: برخی‌ها راه اندازی پردیس خواهران را غیر از آنچه که هدف ما بوده تعبیر و عنوان می کنند که این مساله مخالف دموکراسی است اما به نظر ما این به دموکراسی کمک می کند و به دانشجو حق انتخاب می دهد که پردیس خواهران و یا اینکه سایت مرکزی دانشگاه را انتخاب کند.


تحصیل در پردیس دانشگاه کاشان شرایط تحصیل در دانشگاه پردیس کاشان تحصیل در دانشگاه کاشان
اخبار روزنامه ها