پردیس‌ها فرصتی اند برای ایجاد کیفیت آموزشی‌ در اطراف شهرهای بزرگ

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه بين المللی پردیس دانشگاهیارسال شده در   18 آبان 1392-09 November 2013بازدید 753پردیس‌ها فرصتی اند برای ایجاد کیفیت آموزشی‌ در اطراف شهرهای بزرگ

معاون آموزشی دانشگاه تهران پردیس‌های دانشگاهی را فرصتی برای ایجاد کیفیت آموزشی و دانشگاهی در اطراف شهرهای بزرگ معرفی کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهدی قمصری معاون آموزشی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به مباحث مطرح شده درباره عدم کیفی‌گرایی در پردیس‌های اقماری دانشگاهی گفت: هر محصولی به مواد اولیه آن مرتبط است و مسلما ورودی پردیس‌ها نیز با ورودی‌های عادی دانشگاه‌ها متفاوت هستند.


وی افزود: دانشجویان دانشگاه‌ها از طریق آزمون سراسری پذیرفته می‌شوند هرچند ظرفیت پذیرش پردیس‌ها نیز همواره از طریق آزمون سراسری اعلام می‌شود اما از آنجایی که متقاضیان تحصیل در پردیس‌ها از طریق آزمون کمتر هستند بنابراین ما مجبور هستیم ظرفیت‌های پردیس‌ها را از طریق آزمون‌های جدا از کنکور پر کنیم.

قمصری در ادامه خاطرنشان کرد: با همه اینها بنده صراحتا نمی‌گویم که پردیس‌ها از کیفیت پایین‌تری نسبت به دانشگاه‌ها برخوردار هستند و ما در دانشگاه تهران تلاش می‌کنیم تا خیلی از کیفی‌گرایی در پردیس‌ها عدول نکنیم.

وی ادامه داد: مثلا پذیرش دانشجویان مقطع دکتری از طریق آزمون اختصاصی و مصاحبه در پردیس‌ها انجام شد و دانشجویان با سطح علمی بالایی در این مقطع پذیرش شدند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در پایان تاکید کرد: ما به پردیس‌ها به عنوان یک فرصت برای ایجاد کیفیت آموزشی در مناطق اطراف تهران نگاه می‌کنیم چرا که اگر صرف مالی مدنظر ما بود با مجوزی که برای انتقال پردیس‌های اقماری از اطراف شهر دریافت کرده‌ایم باید آنها را تعطیل کرده و به تهران منتقل می‌کردیم.


ایجاد کیفیت آموزشی‌ در اطراف شهرهای بزرگ فضای آموزشی اطراف شهرهای بزرگ ایجاد کیفیت آموزشی
اخبار روزنامه ها