اعطای مجوز فعالیت به 2 مدرسه علمیه جدید خواهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   30 فروردین 1390-19 April 2011بازدید 1763


معاون شهرستان‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از اعطای مجوز فعالیت دو مدرسه علمیه جدید خبر داد و گفت: این دو مدرسه علمیه برای پذیرش و تربیت بانوان طلبه در سطح دو (کارشناسی) فعالیت می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام رسول ابراهیمیان با اعلام این خبر افزود: در هفتاد و یکمین جلسه شورای گسترش حوزه‌های علمیه، اعطای مجوز فعالیت به 2 مدرسه علمیه خواهران برای پذیرش و تربیت بانوان طلبه در سطح 2 (کارشناسی) به تصویب رسید.

وی یادآور شد: این 2 مدرسه شامل مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) در قائم‌شهر استان مازندران و مدرسه علمیه خواهران فاطمیه (س) شهر بزمان در استان سیستان و بلوچستان است.

معاون شهرستان‌های مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: مجوز فعالیت این مدارس به صورت موقت برای دو سال صادر شده است. پیش از این استان مازندران دارای 11 مدرسه علمیه و استان سیستان و بلوچستان دارای 7 مدرسه علمیه بوده است.

حجت‌الاسلام ابراهیمیان افزود: برخی از مدارسی که مجوز فعالیت آنها از سوی شورای گسترش حوزه‌های علمیه صادر می‌شود، پیش از این نیز مشغول به فعالیت بوده‌اند اما موفق به اخذ مجوز نشده بودند.

وی با اشاره به روند صدور مجوز فعالیت مدارس علمیه خواهران در کشور، اظهار داشت: پس از صدور موافقت اصولی و مجوز موقت دوساله، مدارس دو سال به فعالیت می‌پردازند، پس از آن، عملکرد آنها ارزیابی می‌شود و در صورت دارا بودن شرایط، مجوز دائم برای آنها صادر می‌شود


مدرسه علمیه خواهران
اخبار روزنامه ها