مرکز آموزش تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم دانش‌پژوه می‌پذیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   21 اردیبهشت 1390-11 May 2011بازدید 5928


معاون مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم از پذیرش دانش پژوه سطح 4 (دکتری) رشته تفسیر و علوم قرآن خبر داد و گفت: روحانیون و طلاب واجد شرایط می توانند برای تحصیل در این دوره ثبت نام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمدحسین صادقی - معاون آموزش و پژوهش مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن با اعلام این خبر افزود: این مرکز از میان دانش‌آموختگان سطح 3 که از پایان‌نامه خود دفاع کرده‌‌اند، برای تحصیل در سطح 4 ثبت نام می کند.

وی خاطرنشان کرد: داشتن حداکثر سن 38 سال، ارائه مدرک علمی سطح 3 تخصصی، ارائه مصاحبه علمی 2 سال درس خارج، تکمیل فرم تعهد نامه ‌مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن و گواهی اخلاقی از دو نفر از اساتید معروف حوزه از شرایط حضور در این دوره است.

وی اظهار داشت: اعطای مدرک سطح 4 (دکتری)، امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، ارائه کمک ‌هزینه تحصیلی و برخورداری از برخی دروس جنبی حوزه از جمله مزایای تحصیل در این دوره است.

معاون آموزش و پژوهش مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: آزمون ورودی برای حضور در این دوره 25 تیرماه برگزار می شود مرحله نخست پذیرش به صورت آزمون کتبی بوده و مرحله نهایی پذیرش نیز بر اساس مصاحبه علمی و اخلاقی صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام صادقی افزود: افراد واجد شرایط از اول تا پانزدهم خردادماه می توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم به نشانی www.matquran.com ، www.matquran.ir مراجعه و نام‌نویسی کنند.


مرکز آموزش تخصصی تفسیر و علوم قرآن حوزه علمیه قم
اخبار روزنامه ها