هم‌افزايي پژوهشي حوزه‌هاي علميه خواهران و برادران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   09 خرداد 1390-30 May 2011بازدید 1632


قم - خبرگزاري مهر: مدير حوزه‌هاي علميه خواهران خواستار هم‌افزايي حوزه‌هاي علميه خواهران و حوزه‌هاي علميه برادران در امور پژوهشي شد و گفت: بايد به جاي رقابت، تعامل ميان اين دو مجموعه حاکم شود.
به گزارش خبرگزاري مهر، حجت‌الاسلام محمودرضا جمشيدي در جمع کارکنان معاونت پژوهش حوزه‌هاي علميه خواهران در سخناني خواستار برقراري تعامل با معاونت پژوهش حوزه‌هاي علميه برادران شد و اضافه کرد: معاونت پژوهش حوزه‌هاي علميه برادران، برخي فعاليتهاي نظري انجام داده است که معاونت پژوهش حوزه‌هاي علميه خواهران مي ‌تواند از آن استفاده ببرد و متناسب با نياز آن را بومي‌سازي کند.
وي با اشاره به اينکه پيش از اين پژوهشهاي حوزوي از سوي ساير مجموعه‌ها معتبر شمرده نمي‌شد، بيان کرد: اما اکنون اين مجموعه‌ها خود به سراغ مجموعه‌هاي حوزوي مي‌آيند تا از پژوهش‌هاي حوزوي استفاده کنند.
مدير حوزه‌هاي علميه خواهران با بيان اينکه ميدان وسيعي براي فعاليتهاي پژوهشي در حوزه‌هاي علميه خواهران وجود دارد، ادامه داد: در اين زمينه هم‌افزايي حوزه‌هاي علميه خواهران و برادران ضروري است.
جايگاه پژوهش در حوزه هاي علميه خواهران را باور داشته باشيم
وي با بيان اينکه بايد جايگاه پژوهش در حوزه‌هاي علميه به ويژه حوزه‌هاي علميه خواهران را باور داشته باشيم، تصريح کرد: با توجه به نقش پژوهش در تحول در حوزه بايد به سهم حوزه‌هاي علميه خواهران در تحول ايمان جدي پيدا کنيم.
حجت‌الاسلام جمشيدي افزود: با تعامل با ساير نهاد‌ها مي‌توان کمبودهاي بودجه‌اي در عرصه پژوهش را جبران کرد.
وي اين امر را نيازمند تعريف کردن برنامه در سطح کلان دانست و بيان کرد: ظرفيت‌هاي موجود در کشور در اين عرصه بسيار است.
مدير حوزه‌هاي علميه خواهران نتيجه استفاده از اين ظرفيت‌ها را ورود حوزه‌هاي علميه خواهران به عرصه تحول و پاسخگويي نوبه نو به مسائل و شبهات برشمرد و يادآور شد: مسئولان برخي از استان‌هاي کشور آمادگي فراواني براي همکاري در اين زمينه دارند.
درخشش خواهران در جشنواره هاي پژوهشي
وي با اشاره به درخشش خواهران طلبه در جشنواره‌هاي پژوهشي در سال‌هاي اخير افزود: بايد از طلاب بر‌تر اين جشنواره‌ها و نتايج موفق جشنواره‌هاي پژوهشي، استفاده مطلوب به عمل آيد تا هم در تعامل‌هاي بيروني و هم در ترويج فرهنگ پژوهش در حوزه‌هاي علميه خواهران مطلوب واقع شود.
مدير حوزه‌هاي علميه خواهران خواستار استفاده از عرصه رسانه در فرهنگ‌سازي پژوهش شد و ادامه داد: اين فرهنگ بايد نمود پيدا کند و به يک حرکت تبديل شود.
وي ضمن استقبال از فعاليت‌هاي انجام‌گرفته در استفاده از توان فارغ‌التحصيلان توانمند حوزه‌هاي علميه خواهران در زمينه پژوهش، اضافه کرد: در اين زمينه نبايد از ظرفيت فارغ‌التحصيلان مدرسه علميه جامعه الزهرا (س) قم نيز غافل شد.
در اين ديدار همچنين معاون و مديران پژوهش حوزه‌هاي علميه خواهران گزارشي از فعاليتهاي انجام گرفته و برنامه‌هاي آينده خود ارائه کردند.


هم‌افزايي پژوهشي حوزه‌هاي علميه خواهران و برادران
اخبار روزنامه ها