حوزه‌های علمیه اهل سنت تقویت شوند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   11 خرداد 1390-01 June 2011بازدید 2269


قم - خبرگزاری مهر: مرجع تقلید شیعیان خواستار تقویت حوزه‌های علمیه اهل سنت شد و این مهم را در رشد و بالندگی علمی و وحدت بین شیعه و سنی موثر دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار حجت‌الاسلام اسکندری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم و تعدادی از ائمه جماعات و علمای اهل سنت کردستان اظهار داشت: حوزه‌های علمیه که تقویت شوند رشد و بالندگی علمی و هماهنگی و توافق ملت‌ها آسان‌تر می‌شود، یعنی دو دانشمند بهتر کنار هم می‌آیند تا دو غیردانشمند.

وی اضافه کرد: در حوزه وقتی تفسیر بحث می‌شود، همان طوری که از "شیخ طوسی" و "امیراسلام" نقل می‌کنیم از "کشاف زمخشری" و تفسیر کبیر "فخر رازی" هم نقل می‌کنیم و این استفاده کردن از علوم یکدیگر باعث احترام گذاشتن به مبانی و افکار است.

استاد برجسته حوزه علمیه تأکید کرد: وقتی علم مطرح شد و عالمان دین سخنگوی مردم شدند، ایجاد وحدت هم آسان‌تر است و هم محترم‌تر.

وی در پایان این دیدار خطاب به ائمه جماعات و علمای اهل سنت گفت: امیدواریم سعی و کوشش شما، چه در کردستان که مرزداران کشور هستید و چه در ضیافت نورانی کریمه اهل بیت(س) مقبول پروردگار باشد و ان شاء الله با ره توشه فراوانی این سفر پربرکت را پشت سر بگذارید و وقتی وارد منطقه خودتان می‌شوید، آگاهانه‌تر و خردمندانه‌تر، هم حوزه‌های علمیه‌اتان را تقویت کنید و هم جامعه بزرگوار سنندج را با اهداف والای نظام اسلامی آشناتر بفرمائید.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام عباس اسکندری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم گزارشی از فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در راستای همگرایی بیشتر اهل سنت و شیعیان به وی‍ژه برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای آگاه‌سازی برادران اهل سنت با اهداف شیطانی فرقه‌های انحرافی ارائه کرد.

همچنین ماموستا ملا اقبال بهمنی مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان در امور اهل سنت گزارشی از پایداری و پایمردی برادران اهل سنت در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و ایستادگی آنها در برابر توطئه‌های دشمنان ارائه کرد.


حوزه‌های علمیه اهل سنت
اخبار روزنامه ها