چهارمين جشنواره قرآني دانشجويان ايراني خارج از كشور برگزار مي شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   12 خرداد 1390-02 June 2011بازدید 1703


به گزارش روز چهارشنبه ايرنا به نقل از نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور،حجت الاسلام و المسلمين عابدي با يادآوري اينكه اين جشنواره در دو سال نخست به صورت متمركز و در فضاي مجازي برگزار شد،افزود:به منظور افزايش مشاركت دانشجويان، دوره چهارم اين رويداد همانند سال گذشته در دو بخش مجزا به صورت متمركز و غير متمركز برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به استقبال خوب دانشجويان ايراني خارج از كشور از جشنواره قرآني سال گذشته، ابراز اميدواري كرد كه با سياستي كه نهاد در خصوص توسعه مخاطب در پيش گرفته است، امسال تعداد شركت كنندگان دوبرابر شده و در سال هاي آينده با فراهم آوردن زيرساخت هاي مناسب، بتوان با محوريت دانشجويان ايراني در خارج از كشور جشنواره قرآني دانشجويان مسلمان را برگزار كرد.
معاون نهاد مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور به بعد مسافت و پراكندگي دانشجويان در اقصي نقاط جهان اشاره كرد و ادامه داد: بخش نخست اين جشنواره به صورت غير متمركز، توسط هريك از انجمن هاي اسلامي دانشجويان ايراني در كشورهاي مختلف و با هدايت و نظارت اتحاديه ها برگزار خواهد شد.
وي يادآورشدكه بخش متمركز اين جشنواره نيز بصورت اينترنتي و در فضاي مجازي توسط ستاد جشنواره مستقر در نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور برگزار مي شود.
به گفته عابدي، رقابت دانشجويان در بخش غيرمتمركز در قالب رشته هاي 'قرائت'، 'حفظ' و 'درك مفاهيم' و در بخش متمركز در دو رشته 'ترجمه متون خارجي' و 'مقاله نويسي' انجام مي شود.
اين مقام مسوول در نهاد نمايندگي ولي فقيه در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور در مورد زمانبندي برگزاري جشنواره قرآني توضيح داد: در بخش غير متمركز كه توسط انجمن هاي اسلامي برگزار مي شود نتايج هر رشته حداكثر تا 31 مرداد ماه امسال مشخص شده و از برگزيدگان طي مراسمي تقدير مي شود.
عابدي ادامه داد: گزارش و اسامي برندگان حداكثر تا 5 شهريور ماه سالجاري از سوي هريك از انجمن هاي اسلامي به دبيرخانه اعلام خواهد شد.
وي در مورد نحوه ارسال آثار به دبيرخانه جشنواره قرآني دانشجويان ايراني خارج از كشور گفت: دانشجويان در رشته هاي ترجمه متون خارجي و مقاله نويسي مي توانند آثار خود را حداكثر تا 25 مرداد ماه امسال از طريق پايگاه اطلاع رساني www.nahadiran.ir/fa/quran به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.
دانشجويان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با پست الكترونيكي quran@nahadiran.ir با دبيرخانه جشنواره ارتباط برقرار كنند.
چهارمين جشنواره قرآني دانشجويان ايراني خارج از كشور را نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان ايراني خارج از كشور با مشاركت سازمان فرهنگي و ارتباطات اسلامي و مركز توسعه و ترويج فعاليت هاي قرآني كشور وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي كند.


جشنواره قرآني دانشجويان ايراني خارج از كشور
اخبار روزنامه ها