زمان آغاز سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خراسان اعلام شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   28 خرداد 1390-18 June 2011بازدید 3347


مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان 23 شهریورماه سال جاری را زمان آغاز سال تحصیلی جدید این حوزه اعلام کرد و گفت: سال تحصیلی امسال 25 خرداد به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام فرجام در نشست اساتید دروس خارج فقه و اصول حوزه علمیه خراسان با آیت الله واعظ طبسی اظهار داشت: در تقویم تحصیلی امسال 25 خرداد پایان سال تحصیلی است و بنا به پیشنهاد اساتید، شروع سال تحصیلی آینده 15 شوال مصادف با 23 شهریورماه خواهد بود.

مدیر اجرایی حوزه علمیه خراسان به ارائه گزارشی از نحوه ثبت نام اینترنتی امتحانات دروس خارج پرداخت و اظهار داشت: امتحانات این مقطع نیز از آخرین روز خرداد ماه به مدت 8 روز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه امتحانات خارج از افرادی گرفته می شود که سطح را تکمیل کرده باشند، یادآور شد: چند سالی است که در این مقطع علاوه بر امتحانات شفاهی، آزمون کتبی نیز برگزار می شود.

عضو شورای برنامه ریزی مدیریت حوزه علمیه خراسان با اشاره به الزامی شدن دروس تفسیر خارج از دو سال گذشته، گفت: در هر هفته 14 جلسه تفسیری با حضور حدود 550 نفر برگزار می شود.

وی به بحث ساماندهی دروس سطح 2 حوزه علمیه خراسان در قالب مدارس تحت برنامه اشاره کرده و گفت: به طور متوسط 300 نفر در سال وارد سطح 2 می شوند.


حوزه علمیه خراسان
اخبار روزنامه ها