پخش آنلاین دروس خارج آیت‌الله جوادی آملی در حوزه علمیه آمل

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   03 تیر 1390-24 June 2011بازدید 2921


پخش آنلاین دروس خارج آیت‌الله جوادی آملی در حوزه علمیه آمل

معاون اداری مالی حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) آمل از فراهم‌کردن زیرساخت‌های لازم برای پخش آنلاین دروس خارج آیت‌الله العظمی جوادی آملی در این حوزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام نورالله براری، آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای پخش آنلاین دروس خارج آیت‌الله العظمی جوادی آملی در آمل را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های معاونت اداری مالی حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) عنوان کرد و یادآور شد: تاکنون 70 درصد زیرساخت‌های این طرح انجام شده و امیدواریم مابقی آن تا مهرماه امسال به اتمام برسد.

وی استقرار سیستم اتوماسیون اداری را یکی دیگر از فعالیت‌های مهم این معاونت برشمرد و تاکید کرد: یکی از برنامه‌های این مرکز سرعت‌بخشی به ارتباط بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسراء با حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل است.

براری اضافه کرد: در این راستا با معاونت IT رایزنی شده تا زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

وی با اشاره به افتتاح فاز دوم حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) آمل، اظهار داشت: فاز دوم این حوزه شامل یک ساختمان در چهار طبقه و با زیربنای هزار و 300 متر مربع است که با درایت آیت‌الله جوادی آملی و مدیریت حجت‌الاسلام واعظ جوادی و تلاش شبانه‌روزی پرسنل به بهره‌برداری رسید.

براری گفت: در حال حاضر تجهیزات و امکانات این مجموعه فراهم شده و چارت اداری آن نیز تهیه و اجرایی شده است.

وجود 3 هزار عنوان کتاب در حوزه آمل

وی کتابخانه دیجیتال را یکی از بخش‌های مهم حوزه علمیه امام حسن عسکری(ع) ذکر کرد و یادآور شد: در حال حاضر 3 هزار عنوان کتاب در این مجموعه وجود دارد که این تعداد در آینده‌ای نزدیک افزایش خواهد یافت.

براری یکی از ویژگی‌های این کتابخانه را دسترسی عموم مردم با منابع آن دانست و بیان داشت: مردم آمل نسبت به آیت‌الله العظمی جوادی آملی ارادت دارند ولی برای آشنایی بیشتر مردم با حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) فعالیت‌های اطلاع‌رسانی در قالب نصب بنر انجام شده است.

وی با تاکید بر لزوم ترویج آثار آیت‌الله جوادی آملی در آمل، اظهار داشت: نگاه ما در آمل این است که از طریق حوزه علمیه و مرکز تخصصی امام حسن عسکری(ع) بتوانیم آثار آیت‌الله جوادی آملی را در بین مردم و طلاب ترویج دهیم.

وی گفت: مردم آمل شناخت کافی نسبت به این مرجع تقلید دارند ولی احساس می‌شود که آثار وی بیش از پیش در بین مردم ترویج شود.


پخش آنلاین دروس خارج آیت‌الله جوادی آملی حوزه علمیه آمل
اخبار روزنامه ها