اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان مدرک سیکل حوزه‌های علمیه خواهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   05 تیر 1390-26 June 2011بازدید 2850


قم - خبرگزاری مهر: معاونت آموزش حوزه‌های علمیه خواهران اسامی راه‌یافتگان دارای مدرک سیکل را به مرحله مصاحبه حضوری پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محسن محدث با اشاره به اینکه اکثر مدارس علمیه خواهران در دوره عمومی سطح دو (کار‌شناسی) متقاضیان را با مدرک تحصیلی دیپلم و بالا‌تر جذب می‌کنند، تصریح کرد: در این میان داوطلبان در ۱۰ مدرسه علمیه خواهران کشور با مدرک سیکل جذب می‌شوند.

وی تصریح کرد: داوطلبان با مدرک دیپلم دوره عمومی را در مدت پنج سال و داوطلبان با مدرک سیکل دوره عمومی را در مدت هفت سال طی می‌کنند.

مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه ۴۷۵ نفر متقاضی ورود به مدارس علمیه دارای مدرک سیکل بوده اند  بوده‌اند، اضافه کرد: از میان این تعداد ۳۶۵ نفر به مرحله مصاحبه راه پیدا کرده‌اند.

وی این تعداد را دو برابر ظرفیت مدارس علمیه سیکلی دانست و افزود: از تاریخ 5 تیرماه  الی 25 تیرماه  مصاحبه این داوطلبان انجام خواهد شد و بر اساس ظرفیت مدارس، اسامی پذیرفته‌شدگان اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام محدث عنوان  کرد: در مرحله فعلی داوطلبان می‌توانند از طریق مراجعه به مدارس علمیه‌ای که از طریق آن اقدام به ثبت نام کرده‌اند و یا از طریق ارسال شماره ملی به سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۱۴۴ از راه یافتن به مرحله مصاحبه مطلع شوند.

مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: مدارس علمیه سیکلی در استان‌های بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان، کردستان، کرمان، گلستان و یزد استقرار یافته‌اند.


مدرک سیکل حوزه‌های علمیه خواهران
اخبار روزنامه ها