دوره فشرده تحصیلات حوزوی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   01 شهریور 1390-23 August 2011بازدید 5673


به همت حوزه علمیه امام رضای تهران؛
دوره فشرده تحصیلات حوزوی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی برگزار می‌شود

حوزه عملیه امام رضا(ع) تهران دوره‌های فشرده تحصیلات حوزوی را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی برگزار می کند.


حجت الاسلام محمد قاسمی، مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا از برگزاری دوره‌های فشرده تحصیلات حوزوی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی در این حوزه عملیه خبر داد.

وی گفت: این دوره فشرده ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند به علوم حوزوی که دارای مدارک فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا است، که این افراد سطح یک حوزه را که طلاب عادی حوزه در شش سال می‌گذرانند را در چهار سال طی می کنند.

حجت الاسلام قاسمی بیان داشت: گر چه دوره فشرده برای این قشر حوزوی تا به حال به تصویب مرکز مدیریت نرسیده است؛ اما حوزه علمیه امام رضا(ع) با استفاده از قوانین مرکز مدیریت حوزه علمیه از برنامه‌های جنبی و اوقات فراغت همچون ایام تابستان جهت سرعت در گذراندن علوم سطح یک برای این افراد استفاده کرده است که از دلایل مهم اجرای این دوره فشرده، میزان آمادگی تحصیلی، بالا‌بودن سن و کمبود فرصت مخاطبان دانشگاهی نسبت به طلاب ورودی عادی به حوزه است.

مدیر حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران ابراز داشت: متأسفانه هنوز طرح تحصیلات حوزوی افراد دارای مدارک دانشگاهی تا به حال در حوزه به برنامه‌ریزی و انسجام دقیقی نرسیده است.

وی گفت: در اجرای این طرح اشکالات و کمبودهای زیادی مطرح است؛ اما استقبال دانشگاهیان به علوم حوزوی با رویکردها و نیت‌های مختلف رو به پیشرفت و افزایش است و نیاز به برنامه‌ای منسجم، جامع و تعریف هدفی مشخص برای تحصیل این قشر در حوزه به شدت محسوس است.

وی خاطر‌نشان کرد: حوزه عملیه امام رضا(ع) از نخستین حوزه‌های کشور است که این طرح را از سه سال گذشته آغاز کرده و در هر سال پانزده تا بیست نفر از افراد تحصیل کرده دانشگاهی را جذب کرده و برنامه‌های به خصوصی برای این افراد اجرا می نماید و امسال در دو دوره، دانش پژوه و طلبه جذب نموده است که اولین دوره تحصیل خود را از تابستان آغاز کرده اند و دوره دوم نیز فعالیت تحصیلی خود را بعد از ماه مبارک رمضان آغاز خواهند کرد.

حجت الاسلام قاسمی گفت: دوره تثبیتی بیست نفر از طلاب ورودی دیپلمه حوزه علمیه امام رضا(ع) نیز از مرداد ماه آغاز شده است.


دوره فشرده تحصیلات حوزوی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی
اخبار روزنامه ها