پذيرش دانشجو در رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   17 شهریور 1390-08 September 2011بازدید 4775


پذيرش دانشجو در رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت آغاز شد

گروه انديشه و علم: معاون آموزشی و تحصيلات تكميلی دانشكده علوم حديث از راه‌اندازی و پذيرش دانشجو در رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت برای نخستين بار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، شعبه دارالحديث، «هادی حجت»، معاون آموزشی و تحصيلات تكميلی دانشكده علوم حديث امروز، 18 شهريور ماه با اشاره به برگزاری نخستين دوره پذيرش دانشجو در رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت اظهار كرد: اين رشته با پيگيری‌های دانشكده علوم حديث و حوزه نمايندگی ولی فقيه در امور حج و زيارت و در مقطع كارشناسی ارشد به تصويب وزارت علوم رسيده است و از امسال برای اولين بار در دانشكده علوم حديث(قم)، يرگزار می‌شود.

وی از پذيرش دانشجو در رشته ارتباطات از نيم سال دوم خبر داد و افزود: طلاب دارای سطح دو و يا كسانی كه دارای مدرك كارشناسی معتبر از مراكز آموزش عالی به همراه مدرك سطح يك حوزه باشند می‌توانند در اين دوره ثبت‌نام كنند.

معاون آموزشی و تحصيلات تكميلی دانشكده علوم حديث خاطرنشان كرد: داوطلبان بايد حداكثر دارای سن ۴۰ سال باشند و افراد شركت‌كننده در اين دوره متعهد می‌شوند در طول اين دوره واحدهای جبرانی برای تسلط به زبان‌های عربی و انگليسی را پشت سرگذارند.

وی تاكيد كرد: دانشجويان اين دوره به عنوان بورسيه نماينده ولی فقيه در امور حج و زيارت بوده و در پايان دوره به شركت‌كنندگان مدرك رسمی وزارت علوم، تحقيقات و فناوری اعطا می‌‌شود.

حجت با اشاره به زمان ثبت‌نام در اين دوره بيان كرد: متقاضيان شركت در اين دوره از يكم تا ۱۵ مهر ماه سال جاری فرصت دارند برای ثبت‌نام به پايگاه اطلاع‌رسانی www.qom.hadith.ac.ir مراجعه كنند.

وی به منابع آزمون رشته ارتباطات گرايش حج اشاره كرد و بيان داشت: زبان عربی، انگليسی، فقه و احكام حج، عقايد و مسائل كلامی، تاريخ اسلام و ايران و مبانی و روش تبليغ از مواد اين آزمون محسوب می‌شود.

معاون آموزش و تحصيلات تكميلی دانشكده علوم حديث خاطرنشان كرد: اطلاعات بيشتر درباره منابع و ضرايب در پايگاه اطلاع‌رسانی دانشكده علوم حديث موجود است.

وی با بيان اينكه آزمون اين رشته در دو مرحله كتبی و مصاحبه برگزار می‌شود، گفت: آزمون اين دوره اواخر آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود و تاريخ دقيق آن متعاقبا اعلام می‌شود.

حجت با بيان اينكه ۳۰ نفر ظرفيت برای اين رشته درنظر گرفته شده است، گفت: پس از برگزاری آزمون دو برابر ظرفيت در نظر گرفته برای مصاحبه دعوت می‌شود و در اوايل دی ماه نتايج نهايی اعلام خواهد شد.

وی عنوان كرد: افراد پس از موفقيت در اين دوره می‌توانند به عنوان روحانی كاروان يا كارشناس حوزه تبليغ در سفرهای زيارتی حج و زيارت مشغول فعاليت شوند.


پذيرش دانشجو رشته ارتباطات گرايش حج و زيارت
اخبار روزنامه ها