راه اندازي حوزه‌هاي علوم اسلامي در 6 دانشگاه تهران و شرايط پذيرش دانشجو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   23 مهر 1390-15 October 2011بازدید 3088راه اندازي حوزه‌هاي علوم اسلامي در 6 دانشگاه تهران و شرايط پذيرش دانشجو
حوزه هاي علوم اسلامي دانشگاهيان با هدف فراگيري مقدمات ديني براي دانشجويان در برخي دانشگاههاي تهران و در کل کشور براي جديدالورودها افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم افتتاح حوزه هاي علوم اسلامي دانشگاههاي اميرکبير، علم و صنعت، صنعتي شريف، شهيد بهشتي، الزهرا و دانشگاه آزاد شهرري روز گذشته در تالار وزارت کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمين محمديان - رئيس نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاهها برگزار شد.

هدف از برگزاري حوزه هاي علوم اسلامي در دانشگاههاي کشور، تحصيل همزمان دانشجويان علاقمند به اين حوزه ها در دانشگاههاست که در قالب 70 واحد درسي به آنان ارائه مي شود. براي اين منظور 28 مرکز در 21 استان کشور تحت عنوان "حوزه هاي علوم اسلامي" دانشگاهيان تشکيل شده است.

گذراندن اين دروس براي دانشجويان اختياري است. علاقمندان پس از شرکت در يک آزمون، يک مصاحبه و سپس بر اساس ظرفيت تعيين شده مي توانند در اين دوره ها شرکت کنند.

مجموعه دروس حوزه علوم اسلامي در قالب 6 ترم درسي براي دانشجويان و در ساعات غير درسي مثل چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته در دانشگاهها برگزار مي شود و مدت زمان دوره اول، سه سال اعلام شده است.

دانشجوياني که تمايل دارند در اين دوره شرکت کنند حداقل هاي دين از جمله دروس کلام، تاريخ اسلام، تدبر در تاريخ و ساير دروس انتخاب شده را مي گذرانند که البته بعد از گذراندن اين دوره طلبه محسوب نمي شوند.

طبق آماري که به دست آمده است حدود 70 درصد دانشجوياني که در حوزه هاي علوم اسلامي شرکت مي کنند دانشجويان برتر دانشگاهها حتي از نظر علمي هستند.
حوزه‌هاي علوم اسلامی،دانشگاه تهران،شرايط پذيرش دانشجو
اخبار روزنامه ها