ابلاغ آيين‌نامه مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   18 آبان 1390-09 November 2011بازدید 6240


ابلاغ آيين‌نامه مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزادگروه فعاليت‌های قرآنی: معاون پژوهشكده قرآن و عترت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ آيين‌نامه هفدهمين دوره مسابقات قرآن و عترت اساتيد، دانشجويان و كارمندان اين دانشگاه خبر داد.

عبدالمجيد طالب‌تاش، معاون پژوهشكده قرآن و عترت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن اعلام اين خبر افزود: پژوهشكده قرآن و عترت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی آيين نامه جامع مسابقات قرآن و عترت را پس از تأييد رياست دانشگاه به كليه واحدهای دانشگاهی ابلاغ كرد.

وی ادامه داد: بر طبق آيين‌نامه مسابقات سراسری قرآن و عترت اساتيد، دانشجويان و كارمندان دانشگاه آزاد اسلامی، زمان ثبت نام تا 25 آبان‌ماه مشخص شده بود كه بنابر درخواست و نحوه استقبال دانشجويان امكان تمديد تا 10 آذرماه نيز وجود دارد و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به كانون‌های قرآن و عترت واحدهای اين دانشگاه نسبت به ثبت نام اقدام كنند.

وی خاطرنشان كرد: اين مسابقات در دو بخش كتبی و شفاهی برگزار می‌شود كه بخش كتبی برای اساتيد و دانشجويان در تاريخ 20 آذرماه ساعت 10 صبح در سراسر كشور برگزار می‌شود. برای كاركنان دو مرحله مقدماتی و منطقه‌ای در نظر گرفته شده است كه مرحله مقدماتی 10 بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

معاون پژوهشكده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تصريح كرد: بخش كتبی مرحله منطقه‌ای در اسفندماه برپا می‌شود. بخش شفاهی دانشجويان و كاركنان و اساتيد در مرحله مقدماتی در هفته قرآن و دانشگاه برگزار می‌شود كه از 18 ابان ماه تا 24 آبان ماه مشخص شده است.

وی اظهار كرد: مرحله منطقه‌ای دهه سوم بهمن‌ماه و مرحله كشوری در ارديبهشت‌ماه سال 91 برگزار می‌شود. آيين‌نامه جديد مسابقات سراسری قرآن و عترت اساتيد، دانشجويان و كارمندان دانشگاه آزاد اسلامی دارای تغييراتی نيز بوده است. در بخش كارمندان اين مسابقات فقط در بخش مقدماتی و منطقه‌ای برگزار می‌شد ولی در هفدهمين دوره اين مسابقات در مرحله كشوری نيز برگزار می‌شود.

طالب‌تاش عنوان كرد: رشته مهدويت نيز برای نخستين بار به اين مسابقات اضافه شد كه علاقه‌مندان می‌توانند به صورت مجازی در اين رشته شركت كنند كه كتاب آن به صورت اينترنتی منتشر می‌شود. در اين آيين‌نامه همچنين نسهيلاتی برای شركت و ثبت نام دانشجويان نيز فراهم شده است.

معاون پژوهشكده قرآن و عترت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی توضيح داد: در سنوات قبل اين مشكل وجود داشت كه عده‌ای از دانشجويان محل تحصيل آنها با محل سكونت آنها متفاوت بود و مشاهده می‌شد كه برخی از آنها نمی‌توانند در آزمون شركت كنند.

وی ادامه داد: اما امسال به گونه‌ای برنامه‌ريزی شده است كه در هر واحد دانشگاهی كه ثبت نام صورت گيرد، با اخذ معرفی‌نامه از كانون قرآن و عترت واحد مبدا می‌تواند در هر واحددانشگاهی ديگر در آزمون شركت كند.ابلاغ،آيين‌نامه،مسابقات قرآن،عترت،دانشگاه آزاد
اخبار روزنامه ها