انتخاب کتاب 'تفسیر موضوعی نهج‌البلاغه' به عنوان کتاب درسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   29 آبان 1390-20 November 2011بازدید 5504

انتخاب کتاب 'تفسیر موضوعی نهج‌البلاغه' به عنوان کتاب درسی
نهج البلاغه

دفتر نشر معارف نهاد، کتاب «تفسیر موضوعی نهج البلاغه» اثر حجت السلام والمسلمین علی رهبر، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان را به عنوان کتاب درسی برگزید.
این کتاب که با موافقت نهاد و معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی تدوین و منتشر شد، از این پس به عنوان یکی از 2 واحد درسی آشنایی با منابع اسلامی در دانشگاه‌های کشور تدریس می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین رهبر با بیان اینکه این کتاب 184 صفحه‌ای شامل هشت فصل است، اظهارکرد: کتاب تفسیر موضوعی نهج البلاغه از سه ویژگی آموزشی برخوردار است.

وی معرفی 75 منبع برای مطالعه بیشتر دانشجویان، طرح 95 پرسش مفهومی برای تحقیق بیشتر و وجود ستون واژگان در پایان فصل‌ها را از جمله ویژگی‌های آموزشی این کتاب بیان و آشنایی با نهج البلاغه، توحید و خداگرایی، پیامبری و پیامبران، امامت و پیشوایی بعد از رسول خاتم (ص)، جایگاه اهل بیت، سیاست‌ها و بایدهای سیاسی، بایسته‌های معرفتی و اخلاقی را از سرفصل‌های این کتاب اعلام کرد .

کتاب موضوعی نهج البلاغه با شمارگان 10 هزار جلد و شماره کتاب شناسی ملی 2396937 وارد بازار کتاب شد.

حجت الاسلام و المسلمین رهبر که از سال 1353 سابقه تفسیر و کاوش در نهج البلاغه دارد، تاکنون شش کتاب با موضوع نهج البلاغه، عاشورا و شعر تالیف و بیش از 50 مقاله علمی برای علاقه‌مندان به گروه معارف منتشر کرده است.

انتخاب کتاب،تفسیر موضوعی نهج‌البلاغه،کتاب درسی
اخبار روزنامه ها