تحول در محتوای دروس براساس آموزه های دینی و حدود شرعی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   08 آذر 1390-29 November 2011بازدید 2268

تحول در محتوای دروس براساس آموزه های دینی و حدود شرعیوزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اسلامی کردن دانشگاهها از برنامه های این وزارتخانه است که به معنای تحول اساسی در محتوا، متون و سرفصلهای دروس است که باید بر اساس آموزه های دینی، اندیشه اسلامی و حدود شرعی، عرف و آداب و رسوم پسندیده اسلامی ایرانی صورت گیرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، کامران دانشجو در بازدید از پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به نقش اساسی دانشگاهها و مراکز پژوهشی در نهادینه کردن جریان های فکری تاکید کرد و گفت: پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی می تواند با برگزاری دوره های کوتاه مدت برای دانشجویان و دانشگاهیان در ترویج و تعمیق فرهنگ و اندیشه اسلامی در دانشگاهها کمک فراوانی کند.

وی ادامه داد: این پژوهشگاه با جذب دانشجوی دکتری پژوهش محور می تواند افراد متخصص در زمینه فرهنگ و اندیشه اسلامی را برای خدمت در دانشگاهها تربیت کند.

وزیر علوم در خصوص رابطه پژوهشگاهها و مراکز پژوهشی با دانشگاهها تاکید کرد: رابطه بین پژوهشگاهها و مراکز پژوهشی با دستگاهها یک حلقه گم شده است که باید با تدابیری این رابطه تبیین و سپس هرچه بیشتر تقویت کرد.

دانشجو با تاکید بر اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، اضافه کرد: وظیفه ما اجرایی کردن مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است و در این راستا بومی سازی و اسلامی کردن دانشگاهها از برنامه های این وزارتخانه است که به معنای یک تحول اساسی در محتوا، متون و سرفصلهای دروس خصوصاً در علوم انسانی است همچنین در مناسبات و امور اجتماعی فرهنگی دانشگاهها نمود دارد و هر دو این موارد باید بر اساس آموزه های دینی، اندیشه اسلامی و حدود شرعی، عرف و آداب و رسوم پسندیده اسلامی ایرانی صورت گیرد.
تحول،محتوای دروس،براساس،آموزه های دینی،حدود شرعی
اخبار روزنامه ها