اعلام نتایج آزمون مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   27 دی 1390-17 January 2012بازدید 3666اعلام نتایج آزمون مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر: مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران کشور از اعلام نتایج آزمون ورودی چهارمین دوره تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران خبر داد.

حجت‌الاسلام محسن محدث با اشاره به برگزاری آزمون ورودی مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران در 9 دی‌ماه گفت: نتایج این آزمون کتبی روز دوشنبه 26 دی‌ماه روی پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به نشانی www.whc.ir قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این آزمون در سه رشته فلسفه اسلامی، کلام اسلامی و مدرسی ادبیات عرب برگزار شد، افزود: 280 نفر برای شرکت در آزمون ورودی این مرکز ثبت نام کردند که حدود 50 نفر به دلیل داشتن معدل بالای 18 در امتحانات متمرکز مقطع سطح دو(کارشناسی) از این آزمون معاف شدند.

مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران تعداد ثبت نام کنندگان در رشته های فلسفه اسلامی ، کلام اسلامی و رشته مدرسی ادبیات عرب را  به ترتیب 62،  52 و 165 نفر اعلام کرد.

محدث اضافه کرد: از این تعداد 17 نفر در رشته فلسفه اسلامی ، 11 نفر در رشته کلام اسلامی و46 نفر در رشته مدرسی ادبیات عرب از طریق این آزمون پذیرفته شدند.

وی با بیان اینکه تعداد قبول‌ شدگان آزمون در رشته کلام اسلامی به حد نصاب نرسیده است اظهار داشت: این رشته در دوره جدید مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران تشکیل نخواهد شد و قبول‌شدگان این رشته در صورت تمایل می‌توانند به رشته فلسفه اسلامی تغییر رشته دهند.

مدیر پذیرش و سنجش حوزه‌های علمیه خواهران زمان آغاز مصاحبه علمی قبول‌ شدگان آزمون کتبی را روز شنبه اول بهمن‌ماه و محل آن را شهر قم اعلام کرد  و افزود: اسامی نهایی قبول‌ شدگان مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران 15 بهمن‌ماه اعلام و دوره جدید این مرکز از 17 بهمن‌ماه آغاز می شود.

محدث بیان داشت: طلاب مرکز تربیت مدرس در مدت تحصیل در این مرکز،‌ علاوه بر برخی دروس مربوط به شیوه تدریس، مقطع سطح سه(کارشناسی ارشد) حوزه‌های علمیه خواهران را فرا می‌گیرند.

وی هدف از تشکیل و جذب متقاضی به مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران را تامین نیاز مدرسان و اساتید خانم در حوزه‌های علمیه خواهران کشور ذکر کرد و گفت: فراخوان پذیرش متقاضی ورود به این مرکز بر اساس نیازسنجی رشته‌ای صورت گرفته است و استان‌های اصفهان، کرمانشاه، تهران و خوزستان به ترتیب بیشترین متقاضی را در این آزمون داشته‌اند.اعلام نتایج آزمون مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران
اخبار روزنامه ها