صدور مجوز راه‌اندازی 5 مرکز حوزوی خواهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   19 بهمن 1390-08 February 2012بازدید 2337


گسترش حوزه های علمیه/
صدور مجوز راه‌اندازی 5 مرکز حوزوی خواهران
شورای گسترش حوزه‌های علمیه مجوز راه‌اندازی پنج مدرسه علمیه و مرکز حوزوی خواهران را صادر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، شورای گسترش حوزه‌های علمیه در جلسه هشتاد و یکم خود با صدور مجوز موقت و موافقت اصولی تاسیس مدارس علمیه و مراکز حوزوی خواهران در استان‌های هرمزگان، مازندران، اصفهان و آذربایجان غربی موافقت کرد.

براین اساس در جلسه شورای گسترش حوزه‌های علمیه با صدور مجوز موقت دوساله مرکز تخصصی حوزوی خواهران فاطمه معصومه(س) شهر بندرعباس در استان هرمزگان با تقاضای حجت‌الاسلام غلامعلی نعیم‌آبادی و راه‌اندازی رشته تفسیر و علوم قرآنی در این مرکز در سطح سه (کارشناسی ارشد) و مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) شهر محمودآباد استان مازندران با تقاضای حجت‌الاسلام عبدالله اسماعیلی موافقت شد.
همچنین اعطای موافقت اصولی از سوی شورای گسترش حوزه‌های علمیه به مدرسه علمیه خواهران راضیه(س) شهر نکا در استان مازندران با تقاضای حجت‌الاسلام محمدباقر محمدی لائینی، مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه(س) شهر فلاورجان در استان اصفهان با تقاضای حجت‌الاسلام مرتضی کیانی و مدرسه علمیه خواهران فاطمیه (س) شهر ماکو در استان آذربایجان غربی با تقاضای حجت‌الاسلام ایوب رنجبری انجام شد.
شرایط لازم برای صدور موافقت اصولی تاسیس مدارس علمیه خواهران نیاز منطقه به مدرسه علمیه و واجد شرایط بودن متقاضی است که در صورت احراز این شرایط موافقت اصولی تاسیس صادر می‌شود تا متقاضی شرایط آیین‌نامه‌ای تاسیس و توسعه مدارس علمیه را فراهم کند که در این صورت مجوز موقت فعالیت دوساله صادر می‌شود و در غیر اینصورت موافقت اصولی باطل می‌شود.
به گزارش مهر، متقاضیان تاسیس مدارس علمیه خواهران درخواست خود را در این مورد به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ارائه می‌کنند که پس از بررسی این درخواست و تشکیل پرونده در مورد آن، پرونده به شورای گسترش حوزه‌های علمیه ارسال می‌شود.
مجوز دائم مدارس علمیه توسط شورای گسترش حوزه‌های علمیه، بر اساس تقاضای موسس و نتایج ارزیابی عملکرد مدرسه علمیه که طبق آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های صادر می‌شود، صورت می‌گیرد.


صدور مجوز راه‌اندازی 5 مرکز حوزوی خواهران
اخبار روزنامه ها