تغییر نظام آموزشی مقطع کارشناسی در حوزه های علمیه خواهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   03 آبان 1391-24 October 2012بازدید 1559
تغییر نظام آموزشی مقطع کارشناسی در حوزه های علمیه خواهران

دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی‌ـ تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران از اصلاح نظام آموزشی مقطع دوره عمومی سطح 2 (کارشناسی) حوزه های خواهران خبر داد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام علی اکبر حصاری با بیان اینکه اصلاح نظام آموزشی در دستور کار شورای برنامه‌ریزی آموزشی‌ـ تربیتی قرار دارد، گفت: اصلاحاتی که هم اکنون در این نظام صورت می‌گیرد مربوط به دوره عمومی سطح دو(کارشناسی) می‌شود، اما جا دارد مقطع سطح سه(کارشناسی ارشد) و تمام مولفه‌های نظام آموزشی در شورای برنامه‌ریزی مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

وی این کار را مستلزم فراهم آمدن برخی مقدمات دانست و گفت: باید اصلاح سرفصل‌ها، متون درسی، آمایش اساتید، ارتقاء امکانات و ابزار آموزشی و بازنگری در گزینش و پذیرش در چارچوب اصلاح نظام آموزشی انجام پذیرد.
دبیر شورای برنامه‌ریزی آموزشی‌ـ تربیتی مرکزمدیریت حوزه های علمیه خواهران، کارآمدی نظام آموزشی را نیازمند اصلاح همه این مولفه‌ها دانست و افزود: طی چند نوبت که موضوع اصلاح نظام آموزشی مطرح شده، تنها به بررسی و اصلاح برنامه بسنده شده اما این موضوع ناکافی است.
وی برخی از ضعف‌ها و نواقص احتمالی نظام آموزشی را ناشی از ناکافی بودن تعداد اساتید، عدم تناسب اساتید و دروس و عدم دقت در شیوه‌های پذیرش دانست و افزود: هر کدام از این موارد سهمی از کارآمدی یا ناکارآمدی نظام آموزشی را بردوش دارند.
حجت‌الاسلام حصاری با بیان اینکه باید علاوه بر برنامه آموزشی به چنین مواردی نیز توجه شود، اظهار داشت: اراده جدی مدیران ارشد مرکز بر این است که همه نظام آموزشی اصلاح شود.
وی گفت: با تصویب شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران مبنی بر بازنگری در مولفه‌های نظام آموزشی، انجام کار کارشناسی در این مورد متوجه معاونت آموزش خواهد شد، چرا که این معاونت عهده‌دار برنامه‌ریزی و اجرای نظام آموزشی است و باید پیشنهادات خود را در مورد متون، آمایش اساتید و پذیرش ارائه کند تا شورای برنامه‌ریزی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به بررسی و تصویب آن بپردازد.تغییر نظام آموزشی مقطع کارشناسی حوزه علمیه خواهران
اخبار روزنامه ها