تدوین آیین نامه در حوزه علمیه و شناسایی نخبگان حوزوی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   07 آبان 1391-28 October 2012بازدید 1716
تدوین آیین نامه در حوزه علمیه و شناسایی نخبگان حوزوی

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برخی از آیین نامه های اجرایی نشده بنیاد، گفت: آیین نامه نخبگان حوزه به دلیل تخصصی بودن تاکنون اجرایی نشده است که امیدواریم حوزه علمیه با نهایی کردن آن برای تصویب به هیات امنای بنیاد ارسال شود.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر سعید سهراب پور در هم اندیشی نخبگان هنری، ایجاد بنیاد ملی نخبگان را از ابتکارات مقام رهبری دانست و افزود: ماموریت اصلی این بنیاد حمایت، پشتیبانی و جذب نخبگان کشور است.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به وضعیت اجرایی شدن آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان، اظهار داشت: آیین نامه های بنیاد ملی در سال 84-83 به تصویب رسید و اجرای آنها از سال 85 آغاز شد.
وی با بیان اینکه برخی از این آیین نامه ها تاکنون اجرایی نشده بود، خاطر نشان کرد: یکی از این آیین نامه ها، شناسایی اساتید برجسته بود که این آیین نامه ها در اسفند ماه سال گذشته با اعطای جایزه علامه طباطبایی اجرایی شد.
سهراب پور آیین نامه احراز نخبگان هنری را از دیگر آیین نامه های اجرایی نشده بنیاد نام برد و یادآور شد: در این آیین نامه با کمک پیشکسوتان هنری کشور در صدد شناسایی نخبگان هنری هستیم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان آیین نامه احراز نخبگان حوزوی را از دیگر آیین نامه هایی ذکر کرد که تاکنون اجرایی نشده است، توضیح داد: این آیین نامه به دلیل تخصصی بودن شناسایی نخبگان حوزوی به حوزه علمیه واگذار شده است که در صورت نهایی شدن برای تصویب نهایی به هیات امنای بنیاد ملی ارجاع داده می شود.


تدوین آیین نامه حوزه علمیه شناسایی نخبگان نخبگان حوزوی
اخبار روزنامه ها