گرایش های مختلف در برنامه درسی مقطع سطح 2حوزه‌های علمیه خواهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   28 آبان 1391-18 November 2012بازدید 2423
گرایش های مختلف در برنامه درسی مقطع سطح 2حوزه‌های علمیه خواهران

در صورت تصویب شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران گرایش‌های مختلفی در مقطع سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران ایجاد می‌شود.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، اصلاح برنامه مقطع سطح دو (کارشناسی) حوزه‌های علمیه خواهران پس از انجام چند طرح مطالعاتی و پژوهشی آماده و جهت تصویب به شورای برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ارجاع شده است.

در حال حاضر این شورا پیشنهاد گرایشی شدن مقطع سطح دو را به تصویب رسیده است و در صورت تصویب نهایی در شورای سیاستگذاری حوزه‌های علمیه خواهران به صورت آزمایشی در برخی مراکز به اجرا در می آید و پس از ارزیابی و انجام اقدامات لازم جهت اجرای فراگیر آماده می‌شود.

مدیریت دفتر برنامه‌ریزی و ارزیابی آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران، گرایش‌های پیشنهادی این مقطع را شامل فقه و اصول، قرآن و حدیث، اخلاق و تربیت، کلام و حکمت اسلامی و تاریخ اسلام اعلام کرده است.

در طرح اصلاحی گرایشی شدن برنامه مقطع سطح دو، دروس برنامه درسی شامل 160 واحد دروس مشترک و 30 واحد دروس گرایشی می‌شود.

اصلاح گروه‌های درسی، عناوین و تعداد واحد دروس، شیوه ارائه دروس و ارزشیابی آن نیز با هدف کیفیت بخشی برنامه آموزشی این مقطع صورت گرفته است.

در حال حاضر طلاب پس از قبولی در آزمون ورودی حوزه‌های علمیه خواهران و پذیرش، وارد مقطع سطح دو می‌شوند که برنامه درسی این دوره، عمومی و بدون گرایش است.گرایش های مختلف برنامه درسی مقطع سطح 2 حوزه‌های علمیه خواهران برنامه درسی حوزه علمیه
اخبار روزنامه ها