دوره‌هاي مشترك تحصيل ميان دانشگاه‌هاي ايران و استراليا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجیارسال شده در   28 فروردین 1390-17 April 2011بازدید 4758


دوره‌هاي مشترك تحصيل ميان دانشگاه‌هاي ايران و استراليا

خبرگزاري فارس: نائيني خاطرنشان كرد: برگزاري دوره‌هاي مشترك ميان دانشگاه‌هاي ايران و استراليا به اين معنا است كه دانشجويان نيمي از تحصيلات خود را در دانشگاه‌هاي ايران و نيمي ديگر را در استراليا سپري كنند.

حسن مسلمي‌نائيني مديركل امور بورس دانشجويان خارج از كشور وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، با اعلام اين خبر گفت: جلسه‌اي با يكي از اساتيد دانشگاه ملبورن استراليا كه در حوزه بورسيه دانشجويي نيز فعاليت دارد برپا شد و نحوه پذيرش، درخواست، وضعيت دانشگاه‌هاي ايران و استراليا و كيفيت اين دانشگاه‌ها مورد بررسي قرار گرفت.

وي افزود: اين جلسه روز شنبه 27 فروردين با حضور حدود 40 نفر از دانشجويان علاقمند به تحصيل در دانشگاه‌هاي استراليا در مركز همكاري‌هاي بين‌المللي وزارت علوم برگزار شد و اين جلسه امروز يكشنبه 28 فروردين نيز ادامه خواهد داشت و در اين نشست جمعي از مسئولان دانشگاه‌هاي تهران حضور خواهند داشت.

مسلمي‌نائيني خاطرنشان كرد: در اين نشست در خصوص برگزاري دوره‌هاي مشترك ميان دانشگاه‌هاي ايران و استراليا يعني ادامه نيز مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

مديركل امور بورس دانشجويان خارج از كشور وزارت علوم در ادامه تصريح كرد: برگزاري دوره‌هاي مشترك ميان دانشگاه‌هاي ايران و استراليا به اين معنا است كه دانشجويان نيمي از تحصيلات خود را در دانشگاه‌هاي ايران و نيمي ديگر از تحصيلاتشان را در دانشگاه‌هاي استراليا سپري كنند.

وي در خصوص وضعيت دانشجويان ايراني در دانشگاه‌هاي استراليا اظهار داشت: دانشجوياني از 110 كشور جهان در دانشگاه‌هاي استراليا مشغول تحصيلند كه وضعيت دانشجويان ايراني در اين دانشگاه‌ها رضايت‌بخش است.

اين مقام مسئول در وزارت علوم گفت: در حال حاضر 2500 دانشجوي غير بورسيه و 280 دانشجوي بورسيه ايراني در دانشگاه‌هاي استراليا مشغول به تحصيل هستند و دانشجويان بورسيه ايراني مشكل خاصي در اين دانشگاه‌ها ندارند.

مسلمي‌نائيني تاكيد كرد: تنها مشكل دانشجويان بورسيه در اين دانشگاه‌ها اعطاي سه سال بورسيه به دانشجويان است كه رايزن علمي ايران در استراليا نيز اعتقاد داشت اعطاي اين ميزان بورسيه به دانشجويان كافي است.

مديركل امور بورس دانشجويان خارج از كشور وزارت علوم در پايان خاطرنشان كرد: رايزن علمي ايران در استراليا با دانشجويان ايراني در اين كشور رابطه تنگاتنگي دارد و با توجه به عملكرد مثبتي كه داشته است، دانشجويان بورسيه ايراني با مشكلي روبرو نيستند.


دوره‌هاي مشترك تحصيل ميان دانشگاه‌هاي ايران استراليا

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه تهران و ایندیانا

تحصیل هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش

برگزاری دوره فنی حرفه ای آلمانیها برای دانشجویان ایرانی

آموزش اساتید عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران

ممنوع شدن تبادل دانشجو با غیرمعتبرها / جلوگیری از پایان نامه فروشی

برگزاری دومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

انعقاد 30 تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه

دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول پیمان خواهر خواندگی امضا کردند

برگزاری اجلاس دانشگاه های برتر کره جنوبی فردا در ایران

تبادل دانشجوی دانشگاه شاهد با لبنان

راه اندازی دوره مشترک ارشد و دکتری دانشگاه خواجه نصیر و روسیه

اولین دانشکده مشترک ایران و عراق افتتاح شد/جذب دانشجو از اول مهر

تبادل دانشجو میان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند

همکاری اساتید ایرانی و اروپایی در ۱۴۱ پروژه تحقیقاتی

برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های برتر/ بررسی نحوه تعامل با روسیه

اخبار روزنامه ها