راه اندازی دوره مشترک دکتری 2 دانشگاه ايرانی با 3 دانشگاه استراليایی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجیارسال شده در   13 تیر 1390-04 July 2011بازدید 4404


راه اندازی دوره مشترک دکتری 2 دانشگاه ايرانی با 3 دانشگاه استراليایی

رايزن علمي و سرپرست دانشجويان ايراني در استراليا با تاکيد بر ايجاد همکاري علمي مشترک ميان دانشگاههاي ايراني و خارجي گفت: در حال حاضر با تلاشهاي صورت گرفته 2 دانشگاه ايران با 3 دانشگاه استراليا دوره مشترک دکتري برگزار مي کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خالقي روز يکشنبه در نشست رايزنان علمي جمهوري اسلامي ايران در محل وزارت بهداشت افزود: در حال حاضر با تلاشهاي صورت گرفته دانشگاههاي تهران و شريف با دانشگاههاي نيوساوت ولز، ملبورن و سيدني براي ايجاد دوره مشترک دکتري هماهنگي کرده اند و پيشنهاد مي کنم براي دانشگاههاي علوم پزشکي نيز اين همکاري صورت گيرد.

وي با اشاره به تعداد دانشجويان بورسيه وزارت بهداشت در استراليا گفت: اکنون 25 دانشجوي بورسيه در استراليا حضور دارند اما اين دانشجويان گلايه دارند که از وزارت بهداشت هيچ نماينده اي در استراليا حضور نمي يابد که پاسخگوي مشکلات آنها باشد.

خالقي افزود: دانشجويان از برخي تصميمات شوراي بورس وزارت بهداشت گلايه دارند و آن را تبعيض آميز مي دانند چرا که براي برخي از دانشجويان احکام 36 ماهه و براي برخي ديگر احکام 48 ماهه صادر شده است.

در ادامه اين نشست، محمدحسين کريم رايزن علمي و سرپرست دانشجويان ايراني در هند نيز با بيان مشکلات دانشجويان وزارت بهداشت در اين کشور گفت: بسياري از اين دانشجويان مورد سوء استفاده از سوي باندهاي کلاهبرداري قرار مي گيرند و ما نمي توانيم آنها را تنها در آن کشور رها کنيم.

کريم خاطرنشان کرد: متاسفانه به دليل اينکه وزارت بهداشت به طور ناگهاني اعلام کرد که 5 دانشگاه از اول اکتبر نامعتبر هستند در حال حاضر براي ورود به اين دانشگاهها تا پيش از اکتبر تا 120 ميليون تومان پول رد و بدل مي شود که دانشجويان وارد رشته هاي پزشکي شوند.

وي يادآور شد: ما پيشنهاداتي براي وزارت بهداشت جهت رفع بحران دانشجويي در هند داشتيم که در صورتي که پاسخ نامه هاي ما را بدهند مي توانند آن را عملياتي کنند.راه اندازی دوره مشترک دکتری 2 دانشگاه ايرانی با 3 دانشگاه استراليایی

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه تهران و ایندیانا

تحصیل هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش

برگزاری دوره فنی حرفه ای آلمانیها برای دانشجویان ایرانی

انعقاد 30 تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه

آموزش اساتید عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران

راه اندازی دوره مشترک ارشد و دکتری دانشگاه خواجه نصیر و روسیه

ممنوع شدن تبادل دانشجو با غیرمعتبرها / جلوگیری از پایان نامه فروشی

برگزاری دومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

برگزاری اجلاس دانشگاه های برتر کره جنوبی فردا در ایران

دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول پیمان خواهر خواندگی امضا کردند

تبادل دانشجوی دانشگاه شاهد با لبنان

اولین دانشکده مشترک ایران و عراق افتتاح شد/جذب دانشجو از اول مهر

تبادل دانشجو میان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند

همکاری اساتید ایرانی و اروپایی در ۱۴۱ پروژه تحقیقاتی

برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های برتر/ بررسی نحوه تعامل با روسیه

اخبار روزنامه ها