ايجاد رشته های مشترک کارشناسی ارشد و دکتری با روسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجیارسال شده در   09 اسفند 1390-28 February 2012بازدید 4307
ايجاد رشته های مشترک کارشناسی ارشد و دکتری با روسیه

وزير علوم، تحقيقات و فناوري با تاکيد بر گسترش ارتباط علمي ايران و روسيه، گفت: اين همکاري‌ها مي‌تواند در قالب ايجاد يک يا چند رشته مشترک در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌هاي ايران و روسيه گسترش يابد.

به گزارش خبرگزاري مهر، کامران دانشجو وزير علوم، تحقيقات و فناوري و لوان جاگاريان سفير روسيه در خصوص گسترش همکاري‌هاي علمي و پژوهشي ديدار و گفتگو کردند.

دانشجو در اين ديدار با استقبال از مواضع دولت روسيه درباره عدم قبول تحريم‌هاي يک‌ جانبه غرب عليه ايران با اشاره به همسايگي ايران، روسيه و همسويي مواضع دو کشور در راستاي صلح بين‌المللي، گفت: براي گسترش روابط در بحث آموزش عالي بين دو کشور، کارگروهي متشکل از مسئولان آموزش عالي و رؤساي دانشگاه‌هاي ايران تشکيل داده‌ايم تا اين کارگروه، گسترش روابط آموزشي، پژوهشي و فناوري را با روسيه پيگيري کند.

وي افزود: بهتر است اين کارگروه هر چه سريع‌تر در روسيه هم شکل بگيرد و با برگزاري جلسات مشترک با طرف ايراني بتوانند زمينه را براي ديدار و توافق دو وزير و اجراي برنامه‌هاي مشترک آماده کنند.

وزيرعلوم با بيان اينکه سطح همکاري‌هاي مشترک بين دانشگاهي دو کشور مي‌تواند وسيع باشد، گفت: اين همکاري‌ها مي‌تواند در قالب ايجاد يک يا چند رشته مشترک در مقطع کارشناسي‌ارشد يا دکتري در دانشگاه‌هاي ايران و روسيه، برگزاري همايش‌هاي علمي مشترک، انجام پروژه پژوهشي به صورت مشترک بين محققان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي دو کشور شکل گيرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اعلام اينکه اين نوع همکاري‌هاي مشترک علمي، پژوهشي مي‌تواند پايه خوبي براي تقويت ساير همکاري‌ها ميان دو کشور ايران و روسيه باشد، ادامه داد: در زمينه امور دانشجويي نيز بهتر است بورس بين دول ميان دانشگاه‌هاي ايران و روسيه افزايش يابد.

دانشجو با تأکيد بر ايجاد کرسي‌هاي زبان و ادبيات فارسي و روسي در دانشگاه‌هاي دو کشور به ارزيابي مدارک صادره از دانشگاه‌هاي ايران در روسيه اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعيت مناسب اساتيد و دانشجويان ايراني از نظر علمي و اينکه در تمام دانشگاه‌هاي جهان دانشجويان ايران به سرعت مورد پذيرش قرار مي‌گيرند، انتظار داريم دانشگاه‌هاي روسيه هم در ارزيابي مدارک دانشجويان ايراني با سرعت عمل بيشتري عمل کنند.

وي افزود: در اثبات اين مدعي که دانشگاه‌هاي ايران از نظر علمي در وضعيت مناسبي قرار دارند بايد به رتبه نخست ايران در منطقه از نظر توليد علمي اشاره کرد که در چشم‌انداز علمي ما اين رتبه بايد در سال 1404 لحاظ مي‌شد اما ما 14 سال قبل‌تر به اين هدفمان نائل شده‌ايم.
رشته مشترک کارشناسی ارشد دکتری روسیه

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه تهران و ایندیانا

تحصیل هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش

برگزاری دوره فنی حرفه ای آلمانیها برای دانشجویان ایرانی

آموزش اساتید عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران

ممنوع شدن تبادل دانشجو با غیرمعتبرها / جلوگیری از پایان نامه فروشی

برگزاری دومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

انعقاد 30 تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه

دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول پیمان خواهر خواندگی امضا کردند

برگزاری اجلاس دانشگاه های برتر کره جنوبی فردا در ایران

تبادل دانشجوی دانشگاه شاهد با لبنان

راه اندازی دوره مشترک ارشد و دکتری دانشگاه خواجه نصیر و روسیه

اولین دانشکده مشترک ایران و عراق افتتاح شد/جذب دانشجو از اول مهر

تبادل دانشجو میان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند

همکاری اساتید ایرانی و اروپایی در ۱۴۱ پروژه تحقیقاتی

برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های برتر/ بررسی نحوه تعامل با روسیه

اخبار روزنامه ها