ساماندهی واحدهای دانشگاهی در دوبی و شرط اعطای مجوز به رشته‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجیارسال شده در   14 بهمن 1391-02 February 2013بازدید 1945
ساماندهی واحدهای دانشگاهی در دوبی و  شرط اعطای مجوز به رشته‌ها

ساماندهی شعب بین الملل 4 دانشگاه کشور که در امارات متحده عربی مستقر هستندمسئولان وزارت علوم مورد بررسی قرار گرفت که از مهمترین مصوبات این جلسه شرایط انتخاب رئیس برای این واحدهای دانشگاهی بود.پرتال دانشگاهی به نقل از ارسلان قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: به منظور ساماندهی شعب برخی از دانشگاههای ایران شامل آزاد اسلامی، پیام نور، شیراز و شهید بهشتی در امارات متحده عربی، هیئتی از وزارت علوم مرکب از قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی و سرپرست مرکز نظارت و ارزیابی، به این کشور سفر کردند.

وی ادامه داد: در این سفر، ضمن برگزاری جلسه با سفیر جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی با حضور روسای شعب مذکور، ملاقات با نماینده مقام معظم رهبری در آن کشور و رئیس شهرک دانشگاهی دبی از واحد های دانشگاهی ایرانی  مستقر در دبی بازدید به عمل آمد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل به مهمترین نتایج این سفر اشاره کرد و گفت: فعالیت نطام مند شعب دانشگاهی ایران در امارات با توجه به حضور چشمگیر ایرانیان و جمعیت 50 هزار نفری دانش آموزان ایرانی در آن کشور و حمایت وزارت علوم در این زمینه مورد تاکید قرار گرفت.

به گفته قربانی برگزاری جلسات ماهانه روسای شعبات در سفارت جمهوری اسلامی ایران واقع در ابوظبی از دیگر مصوبات این جلسه به شمار می آید.

برگزاری هر شش ماه یک بار این جلسات با حضور روسای این واحدها و یک نماینده از وزارت علوم درباره چشم انداز فعالیت ها و چالشهای فرا روی این شعبات، به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، نتایج دیگر این جلسه بود.

قربانی همچنین با اشاره به نظارت بر نحوه انتخاب روسای شعب، چند ویژگی را برای انتخاب این افراد برشمرد و افزود: داشتن حداقل 5 سال سابقه آموزشی و مدیریتی، رتبه علمی دانشیار به بالا و تسلط به زبان انگلیسی یا عربی مهمترین ویژگی روسای واحدهای بین الملل مستقر در دوبی اعلام شده است.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، اعلام برنامه جامع واحدها (Master Plan) شامل راه انداری رشته های جدید به همراه دلایل توجیهی، نحوه پذیرش دانشجو و دریافت شهریه به وزارت علوم را از جمله تاکیدات سفر برخی مسئولان آموزش عالی به این کشور عنوان کرد.

قربانی همچنین به تجهیز آزمایشگاه ها در رشته های مهندسی و سایر رشته هایی را که واحد های عملی دارند اشاره کرد و گفت: دانشجویان برخی رشته های کاردانی دانشگاه آزاد واحد دوبی برای استفاده از آزمایشگاه باید به ایران سفر کنند، این در حالیست که شورای گسترش وزارت علوم یک شرط اعطای مجوز به رشته های فنی مهندسی این واحدها را داشتن آزمایشگاه اعلام کرده است.


دانشگاه های مشترک دوبی دانشگاه رشته ساماندهی واحدهای دانشگاهی

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه تهران و ایندیانا

تحصیل هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش

برگزاری دوره فنی حرفه ای آلمانیها برای دانشجویان ایرانی

آموزش اساتید عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران

انعقاد 30 تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه

ممنوع شدن تبادل دانشجو با غیرمعتبرها / جلوگیری از پایان نامه فروشی

برگزاری دومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

راه اندازی دوره مشترک ارشد و دکتری دانشگاه خواجه نصیر و روسیه

برگزاری اجلاس دانشگاه های برتر کره جنوبی فردا در ایران

دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول پیمان خواهر خواندگی امضا کردند

تبادل دانشجوی دانشگاه شاهد با لبنان

اولین دانشکده مشترک ایران و عراق افتتاح شد/جذب دانشجو از اول مهر

تبادل دانشجو میان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند

همکاری اساتید ایرانی و اروپایی در ۱۴۱ پروژه تحقیقاتی

برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های برتر/ بررسی نحوه تعامل با روسیه

اخبار روزنامه ها