جزئيات نحوه طراحي اولين کنکور دکتري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   22 اسفند 1389-13 March 2011بازدید 2435


معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاري اولين آزمون دکتري نيمه متمرکز در 25 فروردين 90 گفت: سئوالات اين آزمون به دو شيوه طراحي شده است و داوطلبان به دو شکل به سئوالات پاسخ مي دهند.
ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: پاسخ به سئوالات آزمون دکتري در دروس زبان انگليسي و استعداد تحصيلي به صورت پاسخ کوتاه است و طبعاً در پاسخ کوتاه نمره منفي وجود ندارد.
وي خاطرنشان کرد: درس رياضي براي گروه فني و مهندسي و گروه علوم پايه نيز به صورت پاسخ کوتاه خواهد بود. اما در ساير رشته ها و ساير دروس سئوالات به صورت چهار گزينه اي خواهد بود و نمره منفي براي سئوالات چهار گزينه اي وجود دارد.
خدايي يادآور شد: آزمون در روز 25 فروردين ماه سال 90 برگزار مي شود و بخش زبان و استعداد تحصيلي در صبح روز 25 فروردين و بخش دروس تخصصي در رشته هاي مختلف در بعدازظهر آن روز برگزار مي شود.
وي درباره زمان توزيع کارت آزمون دکتري نيمه متمرکز گفت: کارت آزمون از روز 21 فروردين ماه سال 90 از طريق سايت سازمان سنجش و آموزش کشور قابل دسترسي است.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به افزايش قابل توجه حوزه هاي امتحاني در آزمون دکتري به مهر گفت: پيش از اين تنها 8 حوزه امتحاني براي داوطلبان آزمون دکتري در نظر گرفته شده بود اما با توجه به ثبت نام تعداد زيادي از افراد در آزمون دکتري، جهت ارائه تسهيلات به داوطلبان حوزه هاي امتحاني افزايش يافت .
وي افزود: حوزه هاي امتحاني بر اساس محل اقامت افراد تعيين شده است و حوزه امتحاني هر داوطلب بر روي کارت آزمون وي درج شده است.
خدايي درباره تصحيح نواقص احتمالي کارت آزمون گفت: اطلاعات شناسنامه اي قابل تصحيح از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور است اما اطلاعاتي از جمله محل آزمون و اطلاعات آزموني را در صورت نقص يا مشکل خاصي بايد به باجه رفع نقص که براي اين کار در زمان مشخص درنظر گرفته شده، مراجعه کنند.
به گزارش مهر، 131 هزار و 353 نفر در اولين آزمون نيمه متمرکز دکتري ثبت نام کرده اند . آزمون در روز پنجشنبه 25 فروردين سال 90 برگزار مي شود.

اخبار روزنامه ها