نسبت مردان و زنان در اولين کنکوردکتري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   25 اسفند 1389-16 March 2011بازدید 1759


رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام نسبت شرکت زنان به مردان در کنکور نيمه متمرکز دکتري گفت: 130 هزار نفر در اولين کنکور سراسري دکتري شرکت مي کنند که از اين تعداد حدود 61 درصد را مردان تشکيل مي دهند.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسين سرورالدين صبح امروز سه شنبه در نشستي با خبرنگاران با اشاره به برخي برنامه هاي پيش روي سازمان سنجش در سال آينده گفت: تلاش مي کنيم تا سال آينده پرتال طراحي سئوالات آزمونهاي سراسري را راه اندازي کنيم تا از اساتيد بيشتري در زمينه طراحي سئوال استفاده کنيم.
وي اظهار داشت: در حال حاضر ما يک بانک سئوال غير رسمي داريم اما در صدد هستيم بانک سئوالات پيشرفته اي را ايجاد کنيم تا مشکلاتي که در حين طراحي سئوال از نظر امنيت ممکن است به وجود بيايد، برطرف شوند.
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه براي طراحي سئوالات هر آزمون وزارت اطلاعات بر کار اساتيد طراح نظارت مي کند، گفت: اين نظارت براي اين منظور انجام مي شود که اساتيد مطمئني در کار طراحي سئوالات آزمون دست داشته باشند.
وي با اشاره به يکي ديگر از برنامه هاي سازمان سنجش آموزش کشور براي سال آينده گفت: يکي از مشکلاتي که سازمان سنجش هميشه در برگزاري آزمون هاي سراسري با آن مواجه است حوزه هاي امتحاني برگزار کننده است، برگزاري يک کنکور در دانشگاههاي مختلف کشور نيازمند هماهنگي هاي بسياري است و از سوي ديگر عليرغم اينکه برگزار کننده آزمون سازمان سنجش است، مجريان برگزاري دانشگاهها هستند و افرادي در حوزه ها حضور دارند که سازمان آنها را انتخاب نمي کند.
سرورالدين گفت: از اين رو تلاش مي کنيم در اين زمينه براي سال آينده برنامه ريزي مشخصي صورت گيرد تا در زمينه برگزاري آزمون در حوزه هاي مختلف مشکلي نداشته باشيم.
وي همچنين با اشاره به برگزاري آزمون نيمه متمرکز دکتري در فروردين 90 گفت: 80 هزار نفر از ثبت نام کنندگان در اين آزمون را مردان و 50 هزار نفر را زنان تشکيل مي دهند و تعداد شرکت کنندگان در اين آزمون نسبت به آزمونهاي سالهاي گذشته بي سابقه بوده است.
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور همچنين گفت: سازمان سنجش آموزش کشور بيش از 150 آزمون در سال برگزار مي کند که در اين آزمونها حدود 4 ميليون نفر شرکت مي کنند.

اخبار روزنامه ها