جدايي کنکور دستياري از وزارت بهداشت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   22 فروردین 1390-11 April 2011بازدید 1234


عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: در حال تهيه طرحي هستيم که بر اساس آن آزمون دستياري از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شود.
علي کريمي فيروزجاني در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سئوال از وزير بهداشت افزود: از دکتر مرضيه وحيددستجردي دعوت شده است که در جلسه کميسيون آموزش اين هفته، در مجلس حاضر شود و به سئوالات نمايندگان پاسخ دهد.
وي افزود: سئوال از وزير بهداشت به حوزه آزمون دستياري اختصاص دارد و همانطور که اين آزمون دو سال پيش ابطال شد و با مشکلاتي مواجه شد، هنوز ابهاماتي باقي مانده و حل نشده است.
کريمي فيروزجاني اظهار داشت: معتقد هستم که وزارت بهداشت به دليل مشغله هاي بسياري که در حوزه بهداشت و درمان دارد و آموزش پزشکي هم امر مهمي است و حتي آزمون دستياري امر حيثيتي و مهمي است، نبايد حق داوطلبان ضايع شود و اين آزمون بايد از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش واگذار شود.
وي با اشاره به مشکلاتي که آزمون دستياري سال 88 با آن مواجه شد، گفت: آزمون دستياري که در سال 88 برگزار شد بار اول با مشکل تقلب و خريد و فروش سئوالات مواجه شد و بار دوم نيز سئوالات از استاندارد لازم برخوردار نبود و در اين زمينه گروه زبده اي از سوي کميسيون آموزش اين موضوع را بررسي کردند و به اين نتيجه رسيدند که سئوالات واجد استاندارد لازم نبود.
نماينده بابل در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: نظر شخصي من اين است که نظام آموزشي کشور در صورت يکپارچه شدن اين مشکلات را نخواهد داشت. در 10 سال اخير آزمون دستياري 2 بار با مشکل تقلب و خريد و فروش سئوال مواجه شد و مستندات اين موضوع هم وجود دارد اما سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاري کنکور است با چنين مشکلاتي مواجه نيست.
وي يادآور شد: ما در حال تهيه طرحي هستيم که پس از تهيه، آن را به امضاي نمايندگان مجلس مي رسانيم که در آن، آزمون دستياري از وزارت بهداشت جدا شود و به سازمان سنجش آموزش کشور سپرده شود.
کريمي فيروزجاني اظهار داشت: در مجموع معتقدم که آموزش در کشور بايد يکپارچه شود اما اين کار يک شبه امکان پذير نيست و بايد به تدريج براي آن برنامه ريزي کرد که هيچ يک از بخشهاي آموزشي در کشور آسيب نبينند و حقي از داوطلبي در هيچ آزمون تضييع نشود.


کنکور دستياري وزارت بهداشت
اخبار روزنامه ها