اولين اعتراض داوطلبان کنکور دکتري و پاسخ سازمان سنجش

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   22 فروردین 1390-11 April 2011بازدید 2236


برخي از داوطلبان آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 90 پس از دريافت کارت آزمون خود با مغايرت محل آزمون و محل اقامت فعلي شده اند و اين موضوع براي آنها دردسر ساز شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، برخي از داوطلبان اولين آزمون نيمه متمرکز دکتري سال 90 در تماس با خبرگزاري مهر از اختلاف و مغايرت محل آزمون و محل اقامت در کارت آزمون خود خبر دادند و ياد آور شدند که با وجود انتخاب يک شهر براي محل آزمون خود اما شهر محل اقامت دائمي فرد براي محل آزمون درج شده است.
اين داوطلبان که با مشکلات مشابه با مهر تماس گرفته بودند، اظهار داشتند: برخي از داوطلبان در موعد مقرر هم نسبت به تغييرات در کارت آزمون خود اقدام کرده بودند اما همچنان محل اقامت دائم به عنوان محل آزمون در کارت آزمون درج شده است.
يکي از داوطلبان در اين زمينه يادآور شد: محل اقامت فعلي من شيراز است اما محل اقامت دائم من زنجان است ولي در زمان درج محل آزمون در کارت تقاضانامه محل آزمون خود را شيراز تعيين کرده بودم ولي بازهم محل آزمون زنجان درج شده است.
در همين زمينه دکتر سيد جلال طباطبايي معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با مهر يادآور شد: سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعيه هاي متعدد در تاريخ هاي يکم، 22 و 24 اسفند سال 89 اطلاع رساني لازم را انجام داده است که شهرستان محل آزمون داوطلبان بر اساس مندرجات بند 34 تقاضانامه تعيين شده است.
وي افزود: بر اساس اين بند شهرستان محل اقامت فعلي داوطلب، همان محل آزمون فرد است و داوطلبان در فرصت هاي اعلام شده مي توانستند مشخصات خود را ويرايش و اصلاح کنند.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور يادآور شد: يکي از ويژگي هاي مهم اين آزمون شخصي سازي دفترچه هاي کنکور دکتري است و از همين رو داوطلب براي شرکت در آزمون بايد به همان حوزه امتحاني مندرج در کارت خود مراجعه کند و امکان تغيير حوزه امتحاني براي داوطلبان وجود ندارد.


اعتراض داوطلبان کنکور دکتري و پاسخ سازمان سنجش
اخبار روزنامه ها