نحوه تصحيح پاسخنامه داوطلبان کنکور دکتري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   24 فروردین 1390-13 April 2011بازدید 2805


معاون اجرايي سازمان سنجش آموزش کشور نحوه تصحيح پاسخنامه داوطلبان اولين آزمون سراسري دکتري را تشريح کرد و گفت: در اين آزمون نمره منفي براي بخش استعداد تحصيلي و برخي ديگر از بخشهاي آزمون درنظر گرفته شده است.
سيد جلال طباطبايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون نيمه متمرکز دکتري (Ph.D) سال 90 براي اولين بار در روز 25 فروردين ماه 90 در 32 شهر و 61 حوزه امتحاني برگزار مي شود.
وي افزود: آزمون استعداد تحصيلي با 40 سئوال در صبح پنجشنبه برگزار مي شود و اگر داوطلب جواب سئوال را اشتباه بزند امتياز منفي مي گيرد و اگر جواب درست بزند 3 امتياز مثبت مي گيرد و اگر به سئوال پاسخ ندهد، امتيازي دريافت نمي کند.
طباطبايي اظهار داشت: آزمون زبان انگليسي نيز پس از آزمون استعداد تحصيلي در صبح پنجشنبه برگزار مي شود و 100 سئوال به صورت پاسخ کوتاه دارد و نمره منفي ندارد. البته آزمون زبان هاي عربي، فرانسه، روسي و آلماني به صورت تستي چهار جوابي است و آزمون براي اين گروهها نمره منفي دارد.
وي با اشاره به نحوه تصحيح آزمون هاي اختصاصي داوطلبان دکتري تخصصي يادآور شد: سئوالات تمام گروه هايي که به صورت تستي چهار جوابي است نمره منفي دارد.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور افزود: آزمون اختصاصي سه رشته آمار، رياضي و فني - مهندسي به سه دسته متفاوت تقسيم بندي مي شوند که در 10 سئوال اول اين رشته ها به دليل اينکه سئوالات تستي چهار جوابي بوده و داوطلب بايد A، B، C و D را در پاسخنامه درج کند، نمره منفي وجود دارد اما در دو دسته ديگر سئوالات که بايد داوطلب اعداد، علائم و فرمول را درج کند، نمره منفي وجود ندارد.
وي تاکيد کرد: حضور داوطلب در هر دو آزمون صبح و بعدازظهر الزامي است و غيبت در هر يک از اين دو باعث محروميت از آزمون مي شود.


تصحيح پاسخنامه داوطلبان کنکور دکتري
اخبار روزنامه ها