اعلام نتايج کنکور دکتري تا آخر هفته

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   08 خرداد 1390-29 May 2011بازدید 2460


معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان اعلام نتايج اوليه نخستين آزمون نيمه متمرکز دکتري سال 90 گفت : نتايج اوليه تا آخر هفته اعلام مي شود و 5 برابر ظرفيت نهايي به دانشگاه ها معرفي مي شوند.
ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: نتايج اوليه تا پايان هفته جاري اعلام مي شود و داوطلبان مي توانند با استفاده از کد رهگيري يا شماره پرونده به کارنامه خود دسترسي پيدا کنند.
وي افزود: داوطلب با دريافت کارنامه از نتيجه آزمون خود مطلع مي شود. داوطلباني که نمره لازم را کسب کرده اند در ظرفيت 5 برابر به حداکثر 5 دانشگاه معرفي مي شوند.
معاون فني و آماري سازمان سنجش اظهار داشت: برنامه زمان بندي اوليه براي تعيين زمان مصاحبه ها از سوي سازمان سنجش به دانشگاهها اعلام شده است اما برنامه زمان بندي نهايي در زمان اعلام نتايج اوليه اعلام خواهد شد.
وي گفت: برنامه مصاحبه دانشگاهها در يک دوره زماني 37 روزه تعيين و به گونه اي برنامه ريزي شده که دانشگاههاي همجوار و رشته هاي مرتبط با فاصله زماني نزديک به هم، مصاحبه خود را انجام دهند.
خدايي درباره کميته مصاحبه دانشگاهها گفت: ترکيب کميته مصاحبه در دانشگاهها بر عهده دانشگاهها است اما سازمان سنجش آموزش کشور انتظار دارد که کليه افرادي که در مصاحبه شرکت کرده اند نمره دريافت کنند و دانشگاه نيز حد نصاب مصاحبه را به سازمان سنجش کشور اعلام کند.
وي يادآور شد: جزئيات نحوه زمان بندي مصاحبه ها و ساير موضوعات در اطلاعيه سازمان سنجش در زمان اعلام نتايج اوليه اعلام خواهد شد.
به گزارش مهر، اولين آزمون نيمه متمرکز دکتري (Ph.D) سال 1390 پنجشنبه 25 فروردين در 32 شهر کشور و61 حوزه امتحاني با رقابت 130 هزار و 900 نفر در 9 گروه فني و مهندسي، علوم پايه، علوم انساني، کشاورزي، زبانهاي خارجي، دامپزشکي، هنر و تربيت بدني و 107 کد رشته برگزار شد و 61 درصد داوطلبان را مردان و 39 درصد را زنان تشکيل دادند. به گفته مسئولان سازمان سنجش ظرفيت پذيرش در اين مقطع بيش از 6 هزار نفر برآورد مي شود.


نتايج کنکور دکتري
اخبار روزنامه ها