آغاز انتخاب محل براي کنکور ارشد پزشکي از 28 خرداد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   21 خرداد 1390-11 June 2011بازدید 1539رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي با اشاره به مهلت زماني براي انتخاب محل تحصيل گفت: داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي مي توانند در روزهاي 28 خرداد ماه تا 3 تير ماه نسبت به انتخاب محل تحصيل خود در آزمون اقدام کنند.

دکتر جبرائيل نسل سراجي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کليه داوطلبان مي توانند در روزهاي 28 خرداد تا 3 تيرماه همزمان با انتخاب محل تحصيل، کارت ورود به جلسه آزمون را نيز دريافت کنند.

وي افزود: کليه کساني که واجد دريافت کارت ورود به جلسه آزمون هستند مي توانند با وارد کردن کد رهگيري، کارت خود را به صورت اينترنتي دريافت کنند.

رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي درباره داوطلبان متقاضي استفاده از آيين نامه استعداد درخشان گفت: داوطلبان متقاضي استفاده از آيين نامه استعداد درخشان با آزمون ورودي و بدون آزمون بايد به آيين نامه هاي مربوطه مراجعه کنند و ملاک سنجش در سهميه استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون اعلام نهايي دانشگاه خواهد بود.

وي درباره استفاده از ماشين حساب در آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي گفت: تنها داوطلبان رشته هاي فيزيک پزشکي، راديوبيولوژي و حفاظت پرتويي، بهداشت محيط، بهداشت حرفه اي و مهندسي پزشکي مجاز به استفاده ماشين حساب با يکي از مدلهاي اعلام شده در دفترچه و بدون قابليت برنامه ريزي هستند. در صورتي که فرد از ماشين حساب ديگري استفاده کند به عنوان متخلف با او برخورد مي شود.

نسل سراجي اظهار داشت: داوطلبان متقاضي تحصيل در دانشگاههاي شاهد، بقية الله و شعب بين الملل بايد به ضوابط اعلام شده براي اين دانشگاهها در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي مراجعه کنند.


وي يادآور شد: يکي از شرايط سنجش در شعب بين الملل دانشگاههاي علوم پزشکي کسب حداقل 65 درصد نمره آخرين فرد پذيرفته شده در آن رشته است.

به گزارش مهر، آزمون کارشناسي ارشد گروه پزشکي در 54 رشته برگزار مي شود که بر اساس اعلام مرکز سنجش، آزمون 19 رشته در نوبت صبح 2 تيرماه، آزمون 16 رشته در نوبت عصر 2 تيرماه و آزمون 19 رشته در نوبت صبح 3 تيرماه به طور همزمان در سراسر کشور در 24 شهر و با رقابت حدود 53 هزار نفر برگزار خواهد شد.


انتخاب محل براي کنکور ارشد پزشکي
اخبار روزنامه ها