طرح بومي گزيني دركنكور90

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   08 تیر 1390-29 June 2011بازدید 2184


معاون سازمان سنجش با اشاره به افزايش 25 درصدي اعمال سوابق تحصيلي داوطلبان در كنكور امسال، درخصوص نحوه اجراي طرح بومي گزيني، گفت: اجراي طرح بومي گزيني نسبت به سال گذشته هيچ تفاوتي ندارد.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر ابراهيم خدايي امروز سع شنبه در نشست مطبوعاتي با اشاره به تمهيدات امنيتي كنكور 90 اظهار كرد: در طراحي سوالات كنكور از اساتيد بسيار زيادي استفاده شده است ولي هيچ كدام از طراحان نمي‌دانند كه سوال آنان دركنكور امسال وجود دارد يا نه، بنابراين آخرين مرحله‌اي كه سوالات انتخاب مي‌شود در قرنطينه آزمون انجام مي‌گيرد و پس از چاپ دفترچه‌ها در محيط قرنطينه سوالات بسته‌بندي و پس از آن فقط خود داوطلب است كه با سوالات روبرو مي‌شود.
وي با تاكيد بر اينكه ارسال دفترچه‌هاي سوال با حفاظت كامل انجام مي‌شود، گفت: يك ساعت قبل از برگزاري آزمون بسته‌هاي اوليه باز و سوالات بسته بندي شده ميان داوطلبان توزيع مي‌شود.
خدايي با اشاره به اجراي طرح بومي گزيني در كنكور امسال همانند سال گذشته، تصريح كرد: به هيچ عنوان تغييري در بومي گزيني انجام نشده است.
وي با بيان اينكه بومي گزيني در 13 رشته پرمتقاضي به صورت 60 درصد بومي و 40 درصد آزاد انجام مي‌شود، گفت: رشته‌هاي پرمتقاضي در گروه علوم تجربي رشته‌هاي« پزشكي، دامپزشكي، داروسازي و دندانپزشكي»، درگروه علوم رياضي رشته‌هاي «برق، مكانيك، عمران» و در گروه علوم انساني «رشته‌هاي حقوق، روانشناسي و حسابداري» است.
معاون سازمان سنجش با اشاره به افزايش تاثير سوابق تحصيلي در كنكور امسال از 15 درصد به 25 درصد، افزود: در كنكور امسال به جاي تاثير معدل كتبي از سوابق تحصيلي دروس داوطلبان استفاده مي‌شود.
خدايي با بيان اينكه در زمان ثبت نام داوطلبان بايد براي اعمال سوابق تحصيلي خود شناسايي مي‌شدند، تصريح كرد: در حال حاضر حدود 99 درصد داوطلبان مشمول سوابق تحصيلي شناسايي و فقط تعداد اندكي از آنان شناسايي نشده‌اند كه آنان هم در زمان توزيع كارت شناسايي و مطمئنا سوابق تحصيلي در كنكور امسال اعمال خواهد شد.


بومي گزيني دركنكور90
اخبار روزنامه ها