بازدید سفیر از برگزاری کنکور ایرانیان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   11 تیر 1390-02 July 2011بازدید 1280


کوالالامپور – دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: آزمون سراسری دانشگاههای ایران با افزایش 300 درصدی داوطلبان در مالزی نسبت به سال گذشته در کوالالامپور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی زاهدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی صبح جمعه با حضور در مجتمع امام خمینی (ره) از محل برگزاری آزمون سراسری دانشگاهها در کوالالامپور بازدید کرد.

رییس مجتمع امام خمینی (ره) کوالالامپور در خصوص برگزاری آزمون سراسری دانشگاهها گفت: در آزمون سال جاری 75 داوطلب شرکت کرده اند که این آمار پس از دبی و کویت بیشتری آمار در بین کشورهای خارجی است.
"عباس زمانی فر" افزود: آزمون گروه های ریاضی، تجربی، هنر و زبانهای خارجی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شده و آزمون گروه علوم انسانی نیز فردا شنبه برگزار می شود.
وی بیشترین آمار داوطلبین را با 38 داوطلب مربوط به گروه ریاضی دانست و گفت: گروه تجربی با 18 داوطلب، زبانهای خارجی با 14 داوطلب، هنر با چهار و علوم انسانی با یک داوطلب در رتبه های بعدی قرار دارند.
رییس مجتمع امام خمینی(ره) کوالالامپور با ابراز خرسندی از افزایش تمایل دانشجویان به ادامه تحصیل در دانشگاههای ایران، گفت: از میان 75 داوطلب کنکور امسال تنها 24 داوطلب از دانش آموزان این مجتمع هستند.
وی با بیان اینکه درکنکور سراسری سال گذشته چندتن ازدانش آموزان مجتمع امام خمینی(ره) باموفقیت توانستند دردانشگاههای تراز اول کشور مانند دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه شهید بهشتی پذیرفته شوند، نسبت به افزایش آمار قبولی در آزمون سال جاری ابراز امیدواری کرد.
به گفته وی، آزمون ورودی دانشگاه آزاد نیز هفته آینده با حضور 9 داوطلب در مجمتع امام خمینی (ره) برگزار می شود.


برگزاری کنکور ایرانیان
اخبار روزنامه ها