مهلت اعلام علاقمندي به رشته هاي داراي شرايط خاص در کنکور 90

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   14 تیر 1390-05 July 2011بازدید 1578


مهلت اعلام علاقمندي به رشته هاي داراي شرايط خاص در کنکور 90


معاون اجرايي سازمان سنجش با اشاره به مهلت زماني براي انتخاب رشته هاي داراي شرايط خاص، دانشگاه پيام نور و غيرانتفاعي در کنکور 90 گفت: داوطلبان تا چهارشنبه 15 تير فرصت دارند به صورت اينترنتي علاقمندي خود را اعلام کنند.

دکتر سيدجلال طباطبايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براي پذيرش دانشجو در رشته‌هاي تحصيلي داراي شرايط خاص دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي داوطلبان بايد علاقمندي خود را اعلام کنند و مورد يا موارد رشته‌هاي تحصيلي خاص را در آزمون سراسري سال 90 انتخاب کنند.

وي افزود: داوطلب بايد شماره مورد يا موارد رشته‌هاي داراي شرايط خاص را از اطلاعيه سازمان سنجش انتخاب کند و به صورت اينترنتي تا روز چهارشنبه 15 تيرماه از طريق سايت سازمان به نشاني: www.sanjesh.org اقدام به درج اعلام علاقمندي به رشته‌هاي خاص کند. داوطلب توجه داشته باشد که به درخواست‌هاي غير از روش اينترنتي ترتيب اثر داده نمي‌شود.

طباطبايي در تعريف رشته‌هاي‌ تحصيلي‌ داراي‌ شرايط خاص اظهار داشت: رشته‌هاي‌ داراي شرايط خاص رشته‌هايي هستند که نياز به‌ اقداماتي‌ نظير مصاحبه‌، معاينه‌ و آزمون علمي و يا عملي (اختصاصي خاص رشته) دارند و داوطلبان‌ علاقمند به‌ انتخاب‌ اينگونه‌ رشته‌ها بايد شماره موارد را از جداول اعلام شده استخراج و حداکثر دو مورد از اين موارد را در سايت سازمان درج کنند.

وي يادآور شد: در صورتي که نام داوطلب در رديف‌ معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت‌ رشته‌هاي‌ اعلام شده براي‌ مصاحبه‌ و معاينه‌ اعلام‌ شود بايد در زمان‌ انتخاب‌ رشته‌، کدرشته‌ هاي مربوطه را به‌ عنوان‌ يک‌ يا چند رشته از انتخاب‌هاي‌ مجاز خود تا اولويت‌ نهم (قبل از اولويت دهم) انتخاب کنند.


معاون اجرايي سازمان سنجش تاکيد کرد: داوطلباني که علاقمندي خود را براي دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي در کنکور سراسري نيز اعلام نکرده اند مي توانند با خريد کارت اعتباري به مبلغ 34 هزار ريال (معادل 3 هزار و 400 تومان) و با ورود به سايت سازمان سنجش علاقمندي خود را اعلام کنند.


مهلت اعلام علاقمندي به رشته هاي داراي شرايط خاص کنکور 90
اخبار روزنامه ها