آخرين اصلاحات دفترچه انتخاب رشته کنکور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   19 امرداد 1390-10 August 2011بازدید 3832


سازمان سنجش آموزش کشور براي دومين بار، اصلاحات جديد دفترچه انتخاب رشته کنکور براي داوطلبان کنکور سراسري سال 90 را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان آزمون سراسري سال 90 که بر اساس کارنامه اعلام نتايج اوليه، مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، مي توانند با توجه به اصلاحات مربوط به دفترچه راهنماي انتخاب رشته و همچنين ظرفيت‌هاي جديد برخي از رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي در آزمون سراسري سال 90، انتخاب رشته خود را انجام دهند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش، ظرفيت اعلام شده پذيرش دانشجو در رشته‌هاي اتاق عمل (کد 1525)، کارشناسي تکنولوژي پرتوشناسي (کد 1526)، علوم آزمايشگاهي (کد 1527)، هوشبري (کد 1528)، کارشناسي فناوري اطلاعات سلامت (1529)، کارداني مدارک پزشکي (کد 1531) و کارداني فوريت‌هاي پزشکي دانشگاه علوم پزشکي ارتش جمهوري اسلامي ايران در نيمسال دوم (بهمن ماه) است.

عنوان گرايش صحيح رشته مهندسي مکانيک دانشکده فني و مهندسي اراک (کد 1845)، «ساخت و توليد» و ظرفيت پذيرش آن 30 نفر است.

دانشکده فني و مهندسي و دانشکده کشاورزي اسدآباد از دانشگاه بوعلي سينا ـ همدان جدا شده و بطور مستقل نسبت به جذب و پذيرش دانشجو اقدام خواهند کرد و نام صحيح مؤسسه محل تحصيل رشته مهندسي کامپيوتر با گرايش نرم‌افزار (کد 1094) در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، دانشکده فني و مهندسي اسدآباد و نام صحيح مؤسسه محل تحصيل رشته مهندسي کشاورزي ـ اقتصاد کشاورزي (کد 6232) در گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني و علوم تجربي، دانشکده کشاورزي اسدآباد است.

مجموع ظرفيت پذيرش رشته‌هاي تحصيلي تغيير يافته در دانشگاه محقق اردبيلي 360 نفر است. رشته‌هاي تحصيلي که در اين دانشگاه تغيير يافته است شامل اديان و عرفان، زيست شناسي، مهندسي شيمي، روانشناسي باليني، شيمي کاربردي، زبان و ادبيات فارسي، مهندسي عمران، مهندسي مکانيک در دوره هاي روزانه و شبانه است.

ظرفيت جديدي در رشته‌هاي تحصيلي که از چند گروه آزمايشي دانشجو مي‌پذيرند اضافه شده است که شامل رشته مديريت بازرگاني در مؤسسه غيرانتفاعي المهدي اصفهان، کارداني حسابداري در مؤسسه غيرانتفاعي جهاددانشگاهي واحد کاشمر است.

همچنين در رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشي علوم رياضي و فني نيز چند کد رشته جديد اضافه شد. بر اين اساس مهندسي مکانيک گرايش تاسيسات حرارتي و برودتي در دانشکده فني و مهندسي اراک، کارداني علمي کاربردي ارتباطات و فناوري اطلاعات در دانشکده فني و مهندسي تربت حيدريه، مهندسي مکانيک در دانشگاه جيرفت، کارداني آمار در مؤسسه غيرانتفاعي انديشه سازان نکاء و مؤسسه غيرانتفاعي دانا ياسوج، رياضيات و کاربردها در مؤسسه غيرانتفاعي عرفان کرمان از ديگر رشته هاي اضافه شده در اين گروه است.

در رشته‌هاي تحصيلي گروه آزمايشي علوم تجربي تغييراتي داده شده است که از آن جمله مي توان به اضافه شدن رشته مهندسي کشاورزي-زيست فناوري (بيوتکنولوژي) در دوره هاي روزانه و شبانه در مجتمع آموزش عالي جهرم اشاره کرد و همچنين رشته کارداني شيمي آزمايشگاهي نيز در مؤسسه غيرانتفاعي دانا ياسوج و مؤسسه غيرانتفاعي انديشه سازان نکاء پذيرش دارد.


اصلاحات دفترچه انتخاب رشته کنکور
اخبار روزنامه ها